Igor Herbut w nowym singlu “Ro”. Premiera albumu wokalisty przesunięta

Pod koniec marca premierę miał mieć debiutancki album Igora Herbuta “Chrust”. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa zdecydowano, że krążek ukaże się w późniejszym terminie – 8 maja. Dziś natomiast otrzymaliśmy nowy singiel z krążka – “Ro”.

„Ro” to drugi utwór zwiastujący mój solowy album ,,Chrust”.  – Nie będę o nim długo pisał. Wystarczy, że posłuchacie. Tak myślę… Najlepiej: kilka razy. Aż do momentu, gdy tekst i melodia zapiszą się w Waszych głowach i sercach i będziecie go śpiewać razem ze mną – mówi o nowym singlu Igor Herbut. – Jestem przekonany, że wtedy każdy z Was odnajdzie w nim swój własny klucz interpretacji. Wydaje mi się, że ,,Ro” to jeden z tych utworów, które dla każdego są o czymś nieco innym. Teledysk, w trybie wyjątkowym, bo przecież wszystko obecnie działa w trybie wyjątkowym stworzyliśmy z Magdą Górską, artystką, kolażystką, znaną w Polsce i za granicą pod pseudonimem @magda_americangangsta – dodaje.

Na solowy album Igora czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. – Od samego początku mojej kariery muzycznej jestem regularnie pytany, kiedy wydam solową płytę. Zawsze odpowiadałem, że zrobię to, ale kiedyś. To kiedyś było wygodną tarczą, za którą mogłem się skryć. Odsuwałem w czasie ten moment bo wiedziałem, że całkiem się na solowym albumie odsłonię. I tak się właśnie stało– mówi Igor.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

,,Chrust” – wydawać by się mogło, że to liche suche, połamane przez wiatr gałęzie, nikomu do niczego niepotrzebne, ale to one najlepiej rozpalają ogień i dają ciepło. // Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą”. Album „Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian – to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, wyprodukowanych, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przeze mnie, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku wykonałem na żywo w radiowej Trójce i pewna niespodzianka. W sumie CZTERNAŚCIE utworów! // jestem dumny z tego albumu i z tego, że powstał. Dziękuję Kai, dziękuję Małgosiu. // Od dziś możesz zamówić PREORDER, w znacznie niższej cenie. Premiera już 27.03.2020 r. (Link do preorderu w bio ) 🤍 / okładka: Magda Górska Fot. Jacek Poremba / #igorherbut #chrust

Post udostępniony przez Igor Herbut (@aigorek)

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus