Posłuchaj nowego albumu Red Lips “Ja wam zatańczę”

“Ja wam zatańczę” to nowy album zespołu Red Lips. Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę. Za warstwę tekstową odpowiada Ruda oraz Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko (Muchy), Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Reccords. Na krążku znalazło się jedenaście kompozycji.

Płyta niesie ze sobą zupełnie nową jakość – zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu – komentują Ruda i Lazer.

TRACKLISTA:

 1. Róż & Plusz
 2. Ja Wam zatańczę
 3. Cappuccino
 4. Gorące głowy
 5. Fajter
 6. Safari
 7. Zorka 5
 8. Tonik
 9. Wielki Szu
 10. Drugi
 11. Dolcze Gabana

Płytę promują single “Ja wam zatańczę” oraz “Cappuccino”.

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus