Kovalczyk z nową płytą “Piosenki Mistrza”

Kovalczyk (Paweł Kowalczyk) szerszej publiczności dał się poznać jako finalista 3. edycji programu “Idol”. Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a artysta odnalazł swoją muzyczną drogę i zdążył wydać kilka dobrze przyjętych albumów studyjnych. Najnowszy – „Piosenki Mistrza” to hołd złożony Grzegorzowi Ciechowskiemu.

Na płycie “Piosenki Mistrza” znajdziemy znane utwory legendy polskiej sceny muzycznej, ale w nowych elektronicznych aranżacjach. Kovalczyk, tworząc zestaw dziewięciu utworów, postarał się uniknąć ich nadinterpretacji – choć zmienił znane aranżacje, to zadbał o ich rozpoznawalność. Dołożył również do nich całą paletę swoich umiejętności oraz energię. Słychać to od pierwszego dźwięku zarejestrowanego na tym krążku. Dzięki temu powstała spójna i świeżo brzmiąca płyta, która urzeka wysublimowaną elektroniką oraz eterycznymi partiami saksofonów czy fletu poprzecznego.

Większość piosenek, które usłyszymy na tej kompilacji, pomimo upływu czasu nadal nie straciły swojego aktualnego przekazu. Z utworami tymi, w uwspółcześnionej formie muzycznej, mogą na nowo identyfikować się młode pokolenia Polaków. Było to moim celem, jak i kluczem, którym się kierowałem przy wyborze utworów na tę płytę – mówi Kovalczyk.

Album promuje singiel „Nie pytaj o Polskę”, do którego zrealizowany został teledysk. Za plan zdjęciowy posłużyła współczesna Warszawa i jej dwa skrajne oblicza.

Tracklista:

1. Raz na milion lat
2. Mamona
3. Telefony
4. Nie pytaj o Polskę
5. Kombinat
6. Zapytaj mnie, czy Cię kocham
7. Biała flaga
8. Tak…Tak…To ja
9. Śmierć na pięć

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus