Evanescence z pierwszym singlem od 8 lat!

Niedościgniona rockowa grupa Evanscence powróciła z pierwszym rockowym materiałem od ośmiu lat. Singiel “The Chain” promuję grę “Gears 5” studia The Coalition i znalazł się w trailerze zwiastującym produkcję. Seria “Gears of War” to jeden z najbardziej popularnych cykli wydawanych przez Microsoft.

Nowy kawałek zaznacza początek bardzo aktywnego okresu dla zespołu. Nie usłyszymy tu jednak symfonicznych brzmień jak na ostatnim studyjnym albumie “Synthesis”. Czekają nas mocniejsze dźwięki, które zapewniły Evanescence wysoką pozycję w rockowym panteonie. Grupa pracuje aktualnie nad nowymi utworami, których premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

„Świetnie się bawiliśmy tworząc ten cover. Kochamy Fleetwood Mac i chcieliśmy stworzyć mroczną i epicką odsłonę kawałka “The Chain”. Tekst sprawił, że czułam w sobie siłę sprzeciwiając się jakiejś większej mocy, wrogom którzy chcą nas rozdzielić. Chciałam z tą myślą dotrwać do końca nagrań i nawet namówiłam zespół, żeby każdy śpiewał ze mną w końcówce utworu. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać wykonywania tej piosenki na żywo.” – mówi Amy Lee.

Pod koniec miesiąca grupa Evanescence zagra w Mexico City na Knotfest, a 29 marca w Tokio na Download Festival. Po krótkiej przerwie, zespół rusza w wielką trasę po Europie oraz Wielkiej Brytanii wraz z gigantami symfonicznego metalu, zespołem Within Temptation. Trasa zatytułowana jest “Worlds Collide Tour”.

Evanescence to grupa, która została założona w połowie lat dziewięćdziesiątych i dwukrotnie zdobyła nagrodę Grammy. Debiut zespołu, album Fallen spędził 43 tygodnie na liście Billboard Top 10 i sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy na całym świecie. Światowy hit “Bring Me to Life” dotarł do piątego miejsca na liście Billboard Hot 100 i zdobył pierwsze miejsce wśród hitów w Wielkiej Brytanii.

Najnowszego singla “The Chain” możecie posłuchać poniżej.

Udostępnij na Google Plus