Doda apeluje o pomoc w organizacji koncertu “Artyści przeciw nienawiści”

We wtorek na Instagramie Dody pojawiło się nagranie w którym wokalistka zwróciła się do Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak z apelem o zorganizowanie wspólnego koncertu przeciwko nienawiści. I chociaż żadna z nich nie odniosła się jeszcze do jej słów, odpowiedzieli inni artyści, którzy gotowi są wystąpić. Potrzebna jest jednak pomoc.

W niedzielę, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doszło do dramatycznych wydarzeń w Gdańsku. Prezydent miasta został zaatakowany na scenie przez nożownika. W poniedziałek poinformowano, że rany były na tyle poważne, że nie udało się go uratować. Poruszona tymi wydarzeniami Doda, postanowiła zorganizować specjalny koncert “Artyści przeciw nienawiści”. Zaapelowała do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej.

Wyciągam rękę do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Do wszystkich dziewczyn, które za mną nie przepadają w branży. Hej! Dziewczyny pokażmy, że jesteśmy dorosłe, że są ważniejsze idee, że jesteśmy ponad to. Pokażmy naszym fanom, że ludzie mogą w cywilizowany sposób walczyć o dobre idee razem. I teraz jest na to najlepszy moment, żeby nauczyć obserwatorów – tych, którzy nam kibicują – że właśnie zgoda buduje, niezgoda rujnuje – stwierdziła Doda w swoim internetowym przemówieniu.

W rozmowie z “Super Expressem”, Doda zdradziła, że w ciągu kilku minut po zamieszczeniu wideo, odezwało się do niej wiele gwiazd, chętnych na udział w koncercie.

W ciągu kilku minut zgłosili się: Grzegorz Hyży, Patrycja Kazadi, Kasia Nosowska, Cleo, Afromental, Kasia Wilk, Adrian Kowalski, Margaret, Ewa Farna, Honorata Skarbek, Saszan, Sławek Uniatowski, Dawid Kwiatkowski, Maryla Rodowicz, Roksana Węgiel. Chcemy zamknąć listę na trzydziestu artystach, którzy reprezentują różne gatunki muzyczne, by połączyć jak największą liczbę fanów – opowiada Doda w dzienniku.

Niestety, potrzebna jest pomoc w organizacji wydarzenia.

My, artyści, bardzo prosimy o pomoc, wszystkich tych którzy są w stanie jej udzielić, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt, nagłośnienie, scenę, organizację, reklamę. Pomóżcie nam – zróbmy razem coś dobrego. Jako artyści – chcemy dać nadzieję innym, pokrzepić ich serca. I co najważniejsze – zapoczątkować nurt odwagi wśród artystów, że my też potrafimy powiedzieć STOP – powiedziała Doda w rozmowie z “Super Expressem”.

Wszyscy, którzy mogą pomóc, proszeni są o kontakt z wokalistką.

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus