Grimes ukradła Poppy piosenkę? “Byłam zastraszana i zmuszona”

Amerykańska gwiazda Internetu Poppy jakiś czas temu zaprezentowała swój drugi album “Am I A Girl?”, na którym znalazła się jedna z najbardziej oczekiwanych przez fanów piosenka “Play Destroy” z udziałem wokalistki Grimes. Poppy w wielu wywiadach zapowiadała, iż razem z Grimes nagrały dwie kompozycje, a na album trafiła jedna. Po niedługim czasie jednak druga piosenka ujrzała światło dzienne… bez Poppy, natomiast z dużą dozą kontrowersji!

Piosenka “We Appreciate Power” to najnowszy singiel kanadyjskiej wokalistki Grimes, która trafiła do sprzedaży 29 listopada nakładem wytwórni 4AD. Utwór został nagrany wraz z udziałem amerykańskiej artystki znanej pod pseudonimem HANA, a produkcją tego numeru poza powyżej wspomnianymi był również Chris Greatti. Premiera najnowszego singla Grimes odbiła się sporym echem w sieci, lecz nie z powodów artystycznych, ale prawnych i kontrowersji z nim związanych. Poppy, z którą wokalistka zaprezentowała jakiś czas temu “Play Destroy”, w jednym z niedawnych wywiadów dla NME informowała, że razem z Grimes nagrały dwa numery z czego jeden trafi na album “Am I A Girl?”:

Zaobserwowała mnie na Twitterze i wysłałam jej wiadomość o treści “hej, chcesz nagrać piosenkę?” i ona się zgodziła. Spotkałyśmy się poza studio i rozmawiałyśmy o muzykę. Później Grimes przyszłą do mojego studio i nagrałyśmy dwie piosenki. Jedna z nich będzie na moim albumie i jest to chyba moja ulubiona, której byłam częścią.

Jak się później okazało, drugim z utworów nad którym obydwie artystki pracowały była kompozycja “We Appreciate Power”, która prawdopodobnie miała być dziełem nagranym na trzeci album Poppy. W takim razie czemu piosenka została wydana przez Grimes i bez udziału Poppy? Według doniesień i jednego z ostatnich wywiadów była ona zmuszona i zastraszona przez Grimes i jej team, a sam proces tworzenia utworów i późniejsze prawne szczegóły zostały według Poppy uregulowane nie do końca tak jakby tego chciała zarówno dla siebie, jak i innych współautorów tworzących te kompozycje:

Byłam w pewnym sensie zastraszana i zmuszona przez Grimes i jej grupę samozwańczych feministek. Planowaliśmy premierę utworu miesiące temu, ale ona to uniemożliwiała. Byłam zmuszona oglądać jak nękała tekściarzy i nagabywała ich do podpisania NDA [umowa poufności – przyp. red.] i zrzeczenia się wszystkich praw do piosenek, w których brali udział. Ona nie praktykuje tego, co sama wygłasza. To bardzo przykre pracować z kobietą, która jest bardzo zaangażowana w temacie [feminizmu], a za zamkniętymi drzwiami jest zupełnie odwrotnie. To szczerze przygnębiające dla kobiet, które są naprawdę feministkami i wspierają inne kobiety.

Warto również wspomnieć, iż najnowszy utwór Grimes “We Appreciate Power” został wyprodukowany przez tę samą osobę, co piosenka Poppy “Play Destroy”. W informacjach dot. piosenki Grimes próżno szukać jednak Poppy wśród osób, które brały udział w pisaniu tej kompozycji. Sama stylistyka najnowszego singla kanadyjskiej wokalistki zarówno muzycznie, jak i tekstowo jest bardzo podobna do tej przedstawionej na albumie “Am I A Girl?”. Jednakże obecnie nie ma żadnych dowodów ani potwierdzonych informacji na ten temat, a sami przedstawiciele Grimes nie zabrali do tej pory głosu. Na ponowne zjednoczenie gwiazd raczej też nie możemy liczyć, gdyż Grimes przestała obserwować Poppy na Twitterze.

Tutaj przeczytacie również nasz wywiad z Poppy, w którym opowiadała o swojej kolaboracji z Grimes.

Co sądzicie o tej sprawie? Słuchaliście już nowego utworu Grimes?

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus