20 najlepszych tytułowych piosenek z zagranicznych albumów

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam listę 20 najlepszych tytułowych piosenek z polskich albumów, a dziś wyjeżdżamy poza granice naszego kraju i mamy Wam taką sama listę w oparciu o zagraniczne krążki. Macie swoje ulubione?

1. Tove Lo – Lady Wood

Ten utwór idealnie oddaje klimat całej płyty “Lady Wood”. Te 3 minuty najlepszego kawałka z najlepszego albumu Tove Lo przeniosą nas w duszną i uciekającą erotyzmem opowieść i odpowiednio zachęcą do odsłuchania całego krążka. Trafiony wybór tytułowej piosenki!

2. Katy Perry – Teenage Dream

Radosna, taneczna i podnosząca na duchu – jak większość płyty “Teenage Dream”, którą to Katy Perry umocniła swoją pozycję na rynku muzycznym. Każdy singiel z tej płyty to hit, ale ten utwór ma w sobie coś niewinnego i lekkiego, co sprawia, że do dziś się nie zestarzał.

3. Michael Jackson – Thriller

Na naszej liście nie mogło zabraknąć wielkiego hitu Michaela Jacksona. “Thriller” to świetny przykład tego, jaka siła kryje się w tytułowych utworach i jak potrafią nakręcić one sprzedaż całego albumu.

4. Ariana Grande – Dangerous Woman

Chyba każdy, kto słyszy nazwę albumu “Dangerous Woman” od razu ma w głowie ten utwór. Ariana nagrała tytułową piosenką, która świetnie obrazuje cały jej album i tak powinno się to robić!

5. Marina and the Diamonds – Froot

“Froot” to utwór, którego wielu fanów potrzebowało po tanecznej “Electra Heart”. Kawałek po części nawiązuje do korzeni artystki i wprowadza nas w majestatyczny i niezwykły klimat jej trzeciego krążka. Idealny wybór na pierwszego singla i tytuł płyty.

6. David Bowie – Heroes

Jedna z najbardziej znanych piosenek Davida Bowiego ukazała się na 12 albumie artysty o tym samym tytule. Enigmatyczny, eksperymentalny i marzycielski kawałek świetnie oddaje klimat całej trylogii berlińskiej nagranej wraz z Brianem Eno i Tonym Viscontim.

7. Robyn – Honey

Chyba najnowsza piosenka z całego zestawienia, ale nie mogło jej tu zabraknąć. “Honey” to najlepszy utwór z najnowszej płyty Robyn i kwintesencja wszystkiego, za co świat pokochał szwedzką wokalistkę.

8. Lady Gaga – ARTPOP

“ARTPOP” to nie tylko jeden z najmocniejszych punktów ery “ARTPOP”, ale jeden z najlepszych kawałków w karierze Gagi. Utwór zrobił już duże wrażenie podczas pierwszego zaprezentowania go na iTunes Festival, na dwa miesiące przed premierą krążka i do dziś słucha się go bardzo dobrze.

9. Janet Jackson – Rhythm Nation

“Rhythm Nation” to piosenka, która w idealny sposób pokazuje słuchaczom kim jest Janet Jackson. Mimo iż kawałek nie stał się może największym hitem w karierze siostry Michaela, to dziś jest jedną z najbardziej charakterystycznych piosenek z repertuaru wokalistki.

10. Madonna – Like a Prayer

“Like a Prayer” to klasyk bez którego ciężko wyobrazić sobie dyskografię Królowej Popu. Utwór nadaje ton całemu krążkowi, który swoją drogą jest jednym z najlepszych w karierze Madonny.

11. Amy Winehouse – Back To Black

Trzeci singiel i tytułowy utwór z rewelacyjnego drugiego i ostatniego albumu Amy Winehouse. Wokalistka i Mark Ronson odwalili kawał dobrej roboty. Pomimo 12 lat od premiery, wydaje się, że ten utwór nie zestarzał się nawet o dzień.

12. Britney Spears – …Baby One More Time

Wielki hit w karierze Britney, który pozwolił zdobyć jej międzynarodową sławę i do dziś jest charakterystycznym elementem końcówki lat ’90. To po prostu klasyk!

13. Lana Del Rey – Born To Die

“Born To Die” to wielki skrót tego, czego możemy się spodziewać po krążku Lany Del Rey o tym samym tytule. Po “Video Games” był to kolejny utwór, który umocnił pozycję wokalistki i przyniósł jej sławę.

14. Mariah Carey – Emotions

Od premiery tego kawałka minęło już 27 lat, a wciąż słucha się go równie dobrze co w 1991 roku. Był to piąty z kolei singiel Mariah, który zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Do tej pory żadnemu artyście nie udało się powtórzyć takiego wyniku – aby jego pięć pierwszych singli w karierze było numerem jeden na tej liście.

15. Adam Lambert – The Original High

Adam Lambert zaskoczył wszystkich albumem “The Original High” – niezwykle dojrzałym i tanecznym krążkiem, którego chyba nikt się nie spodziewał. Tytułowy kawałek świetnie oddaje ducha całego albumu i zachęca do jego odsłuchania.

16. Cyndi Lauper – True Colors

To chyba najpiękniejszy utwór w dyskografii Cyndi Lauper i w sumie (niestety) ostatni duży hit w karierze tej wokalistki.

17. Christina Aguilera – Bionic

“Bionic” nie dosyć, że jest tytułowym utworem, to jeszcze świetnie otwiera cały krążek “Bionic”, który przy okazji premiery został bardzo mocno niedoceniony, a dziś (po latach) przeżywa swoją drugą młodość. #JusticeForBionic

18. Kyla La Grange – Cut Your Teeth

Utwór był sporym hitem w Europie, głównie za sprawą remiksu debiutującego wtedy dopiero Kygo. Oryginalna wersja ma w sobie bardzo dużo magii i przenosi nas do jakiejś magicznej krainy – tak, jak cały album. Jeżeli nie znacie Kyli to musicie to nadrobić.

19. Cher – Believe

“Believe” Cher to nie tylko przełomowy singiel wokalistki, ale równie przełomowy album. Ten singiel i tytułowy utwór to idealne zaproszenie do odsłuchania całego krążka. Jeżeli chcecie wiedzieć, czy istnieje życie po miłości, to koniecznie sięgnijcie po dwudziesty drugi album (!) legendarnej wokalistki.

20. Kylie Minogue – Fever

Dostajemy gorączki od tej piosenki – ale jak najbardziej pozytywnej. “Fever” to chyba nieco zapomniany, ale genialny utwór z genialnej płyty Kylie Minogue. Ta piosenka wręcz błyszczy na tej płycie. Musicie sobie ją przypomnieć!

Dodalibyście coś jeszcze do naszej listy?

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus