Poppy dla POPHEART.pl: “Chciałabym przywrócić muzyce pop świetność”

Amerykańska wokalistka i gwiazda internetu o pseudonimie Poppy rok temu zaprezentowała światu swój pierwszy pełny album. Wydawnictwo spotkało się z przychylnymi opiniami internautów i krytyków, nic więc dziwnego, że Poppy kontynuuje swoją podróż muzyczną i przygotowuje się do wydania swojego drugiego krążka “Am I A Girl?”. Wokalistka kilka dni temu zagrała również koncert w Polsce dla swoich fanów w Warszawskim klubie Drukarnia, a korzystając z tej okazji udało nam się z nią porozmawiać!

 

“Poppy.Computer” był okraszoną popem przygodą do wspaniałego świata Internetu. Czego możemy się spodziewać po Twoim nadchodzącym albumie “Am I A Girl?”?

Nowy album jest dla mnie sposobem na sprawienie, aby przywrócić muzyce pop świetność. Chciałam stworzyć piosenki, które nie są powolne i nudne. Muzyka pop jest dla mnie bardzo ważna i uważam, że jedyną drogą, aby ją uratować jest nagranie wesołego popu. W końcu jestem Poppy.

Czym dla Poppy jest idea “tożsamości”?

Każdy ma swoją tożsamość i osobistą markę. Myślę, że posiadanie własnej, silnej marki jest istotne, ponieważ wtedy ludzie będą w stanie Cię zrozumieć, gdy natkną się na Twój profil w social mediach. Media społecznościowe są ważne, bo pozwalamy ludziom w Internecie poznać naszą tożsamość.

“Am I A Girl?” wydaje się iść w innym kierunku pod względem muzyki i tekstów w porównaniu do poprzednika. Czy odejście od postaci Poppy było sposobem na wyrażenie Twojej artystycznej wizji?

Nie wiem czym jest postać. Poppy to Poppy. Wkraczam w coś nieznanego z tym krążkiem. Eksploruje nowe pomysły dzięki temu wydawnictwu, ponieważ odkryłam nowe tematy piosenek, które są dla mnie istotne.

Twoja postać oraz muzyka są często porównywane do twórczości Kyary Pamyu Pamyu – japońskiej wokalistki i osobistości scenicznej. Sądzisz, że takie porównanie jest trafne?

Uwielbiam Kyary-chan i miałam okazję spotkać się z nią już kilkukrotnie. Jest bardzo ładna i życzliwa. Jej muzyka miała na mnie duży wpływ, a ona sama była dla mnie inspiracją jeszcze kiedy byłam małą Poppy.

Instagram: @kyarypappa

Czy są jacyś japońscy artyści, z którymi chciałabyś współpracować?

Cornelius i grupa Midori są moimi ulubionymi japońskimi artystami. Marzeniem byłoby nagranie wspólnego utworu z Kyary Pamyu Pamyu. Japońska muzyka posiada to unikalne brzmienie, które od zawsze mnie przyciągało.

Ostatnio wydałaś swój nowy singiel “Time is Up” z udziałem Diplo. Co takiego wniósł on do Twojej artystycznej wizji?

Diplo podpisał ze mną kontrakt płytowy i napisałam dla niego “Time is Up”. Mamy bardzo dużo wspólnego w kwestii muzyki i kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, to słuchaliśmy wielu utworów, które oboje kochamy. Diplo bardzo wspiera Poppy i za to go kochamy.

Poza Diplo, na swoim nowym krążku współpracowałaś również z Grimes. Jakbyś opisała efekt finalny tej kolaboracji?

Zadziorny i uroczy.

Czego fani “Poppy.Computer” mogą się spodziewać po nadchodzącym wydawnictwie? Co ich może zaskoczyć w tym projekcie?

“Am I A Girl?” to ewolucja w stosunku do “Poppy.Computer”. Mój pierwszy album nagrałam w Japonii i miało to duży wpływ na to, jak brzmiał. Tym razem krążek stworzyłam w Hollywood i takie będzie jego brzmienie.

W jednym z wywiadów powiedziałaś: “Chcę po prostu sprawić, aby świat był szczęśliwy i słodki, bo obecnie nikt tego nie robi”. Jaki byłby idealny świat według Poppy?

Poppy chce ujrzeć świat, gdzie ludzie używają Internetu, by dzielić się miłością i szczęściem zamiast konkurować o to, kto jest największym marudą. Myślę, że twórcy Internetu muszą być zdezorientowani tym, jak ludzie go wykorzystują w ostatnich latach.

Jakie są różnice między światem, który chcesz nam pokazać i tym w którym żyjemy?

Wielu ludzi nie wierzy w siebie, a ich doświadczenia na naszej planecie mogą być znacznie bogatsze, jeżeli będą pewniejsi siebie i stworzą doświadczenia przynoszące radość innym. Wszyscy możemy się przyczynić do zmian kreując rzeczy z czystymi intencjami i dzieląc się tym ze światem.

Jaka była idea stojąca za Poppy.Church?

Potrzebowałam dać swoim fanom dom. To miejsce, gdzie mogą czcić i podążać za słowem Poppy. Jest tam wesoło i uroczo, ponieważ wszyscy się jednoczą. Powinniście tam czasem wpaść.

Jaka jest Twoja relacja z członkami Kościoła?

Doceniam wszystkich jego członków. Jako pierwsi wiedzą o wszystkich nowinkach na temat Poppy i jesteśmy połączeni w sposób, w jaki żadne media społecznościowe nie pozwalają.

Przed nami jeszcze premiera albumu “Am I A Girl?” i wydajesz się mieć wiele planów. Czego możemy oczekiwać od Poppy w nadchodzących miesiącach?

Nie mogę Ci tego powiedzieć 🙂

Co chciałabyś przekazać swoim Polskim fanom?

Kocham Was i jestem podekscytowana moją pierwszą wizytą w Polsce. Uwielbiam architekturę Warszawy i jedzenie jest przepiękne. Europejska trasa koncertowa to niesamowita przygoda i kocham to, jak każdy kraj różni się od siebie. Kocham również to, jak pięknie brzmi Wasz język.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus