Novika powraca. “Unsafe” zapowiada jej nowy krążek

Utwór “Unsafe” zapowiada czwarty album Noviki “Bez cukru”, który ukaże się w styczniu 2019 roku. Artystka prezentuje na nim nowe, dojrzałe oblicze jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych, anglojęzycznych albumów oraz licznych kolaboracji. 

Chociaż na płycie Noviki znajdziemy kilka polskojęzycznych utworów, piosenką zapowiadającą “Bez cukru” będzie singel “Unsafe”. Kojarzona z delikatnym wokalem Novika zaśpiewała emocjonalnie i z pazurem. Unsafe to mocny numer z przebojowym refrenem i uniwersalnym przesłaniem.

Piosenka jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu “Różewicz” we współpracy z Sokołem i Hadesem, czy solowej płyty Marysi Starosty). Novika śpiewa o braku poczucia bezpieczeństwa, o skłonnościach autodestrukcyjnych ludzi, szczególnie tych u władzy; o ciągłej gonitwie za czymś, co w obliczu zagrożenia okazuje się niepotrzebne. W tym szaleństwie rodzi się też pragnienie działania w grupie ludzi podobnie myślących, potrzeba buntu, wywrócenia świata do góry nogami.

Zależało nam na stworzeniu obrazu nawiązującego do popularnej w latach 90. estetyki prostego greenscreenu, który był nieco bałaganiarski i niedoskonały. W tej estetyce skomponowaliśmy dynamiczny i wielokolorowy świat, w którym jest dobro i zło, ale to od odbiorcy zależy po której stronie stanie. A w związku z tym, że obecny świat jest obsesyjnie przywiązany do mediów społecznościowych, postanowiliśmy nawiązać do „relacji”, które tam występują wraz ze wszystkimi jej pozytywnymi i dyskusyjnymi cechami – mówi Novika.

Premiera nowego krążka już w styczniu 2019 roku!

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus