Iggy Azalea chce zerwać kontrakt z wytwórnią

Iggy Azalea nie ma szczęścia w muzycznym showbiznesie. Jeszcze kilka lat temu wielu nazywało ją nową królową rapu, a dziś nie może nawet sama wydać swojego kolejnego albumu. Iggy przyznaje, że czuje się więziona przez swoją wytwórnią i chce zerwać wiążący ją kontrakt.

Raperka miała wydać w tym roku  swój drugi album, ale po kiepskim przyjęciu singla “Savior” wytwórnia postawiła pierw na EP-kę. “Survive the Summer” trafiło do sprzedaży 3 sierpnia nakładem wytwórni Island Records. Na EP-ce znalazło się łącznie sześć premierowych kompozycji, a głównym utworem promującym jest piosenka “Kream”, którą raperka zaprezentowała miesiąc wcześniej. Niestety EP-ka zadebiutowała na 144 miejscu listy Billboard 200, co z pewnością przekreśliło nadzieje Iggy na szybkie wydanie całego albumu. Raperka odwołała nawet jesienną trasę koncertową.

W swoich wpisach na Twitterze, rozżalona Iggy ogłasza, że chce zerwać swój kontrakt z wytwórnią Island Records. Od zakończenia kontraktu dzieli ją tylko jeden album, ale jak widać Iggy nie jest w stanie go wydać. Chce więc zakończyć współpracę wcześniej.

W usuniętym już tweecie raperka ogłosiła, że pracuje nad mixtapem, bo to jedyna droga, aby mogła zrobić, to co chce. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Iggy narzeka na współpracę ze swoją wytwórnią.

“Kocham Island Records, ale nie chce wytwórni. Chce mieć swoją własną wytwórnie. Są teraz prowadzone w tej sprawie rozmowy. Chce być moim własnym szefem – czuję, że byłabym lepsza, gdybym mogła sama podejmować decyzje – mam na to pieniądze”

“Na chwilę obecną to tylko rozmowy. Nie wiem czy mi się uda. Będę szczęśliwa z Island Records, to dobrzy ludzie, ale czuję, że lepiej dla mnie od strony biznesowej byłoby mieć kontrolę nad wszystkim, kiedy czuję, że byłabym w stanie ogarnąć to sama”

Fani raperki zastanawiali się, czy wpływ na decyzję wytwórni będą miały ostatnie wyniki Iggy na listach przebojów.

“Jeżeli nie mam dobrych wyników na listach, to powinno być to dla mnie pomocne, aby wyrwać się z tej umowy. Nie proszę ich o nic, tylko o zakończenie naszej współpracy”

Wrócił także temat trasy koncertowej.

“Nie zrobię jej ponieważ nie zarobiłam wystarczająco dużo na EP-ce”

“Nie chcę wyjść na niegrzeczną, ale wiem jak działa ten biznes i myślę, że dokonam lepszych decyzji niż oni. Oni robią wiele rzeczy bez intuicji, ponieważ utknęli w starych metodach”

Myślicie, że Iggy uda się zerwać kontrakt?

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus