MY NAME IS NEW – nowy projekt Kayaxu. Co to właściwie jest?

Rynek fonograficzny to nie rurki z kremem – zwłaszcza dla początkujących twórców, którzy nie wybierają komercyjnych skrótów… Kayax powołał do życia My Name Is New – inkubator dla debiutujących artystów, który ma im ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym. W sieci właśnie pojawiła się także pierwsza playlista z cyklu My Name Is New i mamy przeczucie, że o artystach, którzy się na niej znaleźli, może być niebawem głośno…

Od momentu powstania Kayaxu wspieramy młodych twórców. Od lat otrzymywaliśmy całe mnóstwo demówek, którym przesłuchiwaliśmy się z uwagą. Bardzo często te nagrania okazywały się kopalnią ciekawej i oryginalnej muzyki. Czasem ci początkujący artyści, potrzebują jedynie wsparcia merytorycznego i ukierunkowania, żeby zadebiutować z przytupem. Chcąc objąć opieką i podzielić doświadczeniem z jak największym gronem artystów, musieliśmy wyjść poza utarty schemat. Tak innowacyjny projekt My Name Is New, którego głównym celem jest edukacja, promocja i dystrybucja cyfrowa muzyki – jednym słowem chcemy ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym początkującym artystom solowym i zespołom – mówi Tomik Grewiński szef Kayaxu.

Platforma My Name Is New została powołana do życia na przełomie sierpnia i września, a już do projektu zgłosiło się blisko 200 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Utwory pierwszych wyróżnionych twórców można posłuchać na pierwszej playliście otwierającej cykl. Z każdym kolejnym tygodniem na playliście będą pojawiały się nowe utwory zgłoszone do My Name Is New. Posłuchaj poniżej, albo wybierz inny serwis streamingowy TUTAJ.

Artyści, którzy pojawili się na pierwszej playliście My Name Is New: Bloo Crane, Funkasanki, KOLORY, Laura Godziejewska, Łachudra Warszawska, Mgły, STANEK, Sypuła, Tacher, The Fluorescence, Troj, Yoko Chanel. 

Jak się zgłosić?

To dziecinnie proste! Wystarczy wejść na stronę www.mynameisnew.pl i wypełnić formularz, żeby zgłosić utwór. Tam znajdują się także wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu.

Co potem?

Eksperci z Kayaxu słuchają tego uczciwie, dyskutują, czasem się posprzeczają przy tych dyskusjach i głosują. Nagrania, które w demokratyczny sposób zostały uznane jako najbardziej interesujące zostają udostępnione w dystrybucji cyfrowej, a z nich powstają playlisty sygnowane My Name Is New. Dział promocji Kayax troszczy się, żeby te playlisty były odpowiednio pozycjonowane i docierały do jak największej rzeszy słuchaczy.

No dobra, ale co z tego mają artyści?

Po pierwsze ich muzyka jest promowana. Po drugie, dostają wsparcie merytoryczne – pakiet rad i wskazówek na temat tego, jak promować się w internecie, mediach społecznościowych, w serwisach streamingowych, jak budować i dbać o swój artystyczny wizerunek, jak współpracować z organizacjami takimi jak ZAiKS czy jak nawiązywać kontakty z organizatorami koncertów itd. Po trzecie, Kayax „ma ich na oku” i bierze w pierwszej kolejności pod uwagę podczas poszukiwań suportów dla artystów, specjalnych projektów, a może szerszej współpracy fonograficznej. Po czwarte dzięki cyfrowej dystrybucji monetyzują swoją muzykę.

Mery Spolsky na ambasadora!

Pierwszą ambasadorką My Name Is New jest artystka Kayaxu – Mery Spolsky, której zaradność i zaangażowanie mogą być drogowskazem dla wielu młodych artystów, jak debiutować z przytupem.

My Name Is Mery Spolsky!

Mery Spolsky przyszła do Kayaxu z gotowym pomysłem na siebie, konsekwentna, wiedziała czego chce i jak to osiągnąć. To właśnie ona została ambasadorką projektu My Name Is New. Wysłuchajcie, co ma do powiedzenia ➕❗️ #mnin #meryspolsky #kayax

Opublikowany przez My Name Is New Środa, 12 września 2018

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus