Marta Bijan zadebiutowała krążkiem “Melancholia”

Trochę to trwało, ale wreszcie jest. Debiutancki album Marty Bijan “Melancholia” miał swoją premierę 21 września 2018 roku. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, w tym akustyczna wersja jednego z największych hitów wokalistki “Poza mną”.

Cztery lata temu, Marta spróbowała swoich sił w programie ,X-Factor, gdzie zajęła drugie miejsce, w efekcie czego podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Poland. Ma na koncie kilka oficjalnie wydanych singli i teledysków, ze świetnymi wynikami odtworzeń: ”Poza mną”, ”Mówiłeś”, „Śpiąca królewna”, “Lot na Marsa” oraz „Nasze miejsce”. Autorski materiał Marty Bijan to muzyka nawiązująca do artystycznego popu, utrzymana w melancholijnej stylistyce.

W swojej debiutanckiej płycie Marta osobiście zwraca się do słuchacza, publikując specjalny list, w którym wyjaśnia charakter swoich utworów, podaje ich chronologię (powstawały 7 lat) i wyjaśnia tytuł płyty. “Zapoznaj się z nią w samotności, przy zgaszonym świetle, a jeśli uda Ci się przebrnąć przez nią od początku do końca, wyjdź do ludzi, obejrzyj komedię i zapomnij o niej. Aż do następnego napadu melancholii”

Tracklista:

 1. Ciemno
 2. Milcząc
 3. Poza mną
 4. Szklany klosz
 5. Chciałam
 6. Mówiłeś
 7. Acedia
 8. Śpiąca królewna
 9. Nie potrafię
 10. Lot na marsa
 11. Pod gołym piekłem
 12. Nasze miejsce
 13. Poza mną (wersja akustyczna) – bonus

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus