“Diamentowe urodziny” Michaela Jacksona!

Dziś (29.08.2018) swoje sześćdziesiąte urodziny obchodziłby Michael Jackson, znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, okrzyknięty przez świat “Królem Popu”.

Celebrując ten wyjątkowy dzień, Sony Music i Legacy Recordings wydały nowy singiel “Diamonds Are Invicible” – jest to megamix ulubionych, ponadczasowych utworów Michaela. Autorem jest Mark Ronson, odpowiedzialny między innymi za “Rehab” Amy Winehouse i “Uptown Funk” Bruno Marsa. Artysta będzie także DJ-em na dzisiejszym evencie “Diamonds Celebration” w Las Vegas.

Przypomnijmy, że do dokonań Króla Popu w przemyśle muzycznym zalicza się rewolucyjne podejście do teledysków (zapoczątkowane przez wideoklip do piosenki “Thriller”) oraz zdominowanie rynku muzyki popularnej w latach 80. XX wieku. Ponadto był pierwszym czarnoskórym artystą, który uzyskał silne poparcie w telewizji, w szczególności stacji MTV, która chętnie promowała jego pionierskie wideoklipy do piosenek “Thriller” czy “Billie Jean”. Spopularyzował też skomplikowane ruchy taneczne, takie jak moonwalk i robot dance. W swojej karierze otrzymał 14 nagród GrammyGrammy Legend Award oraz pośmiertnie – Grammy Lifetime Achievement Award, a 13 spośród jego singli uplasowało się na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych. Stan sprzedanych płyt Jacksona na listopad 2006 oficjalnie wynosił ponad 750 mln egzemplarzy na świecie.

Singla możecie posłuchać poniżej:

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus