Cardi B pierwszą raperką w historii z dwoma solowymi hitami #1 na Billboardzie

Amerykańska raperka Cardi B została zauważona dzięki sukcesowi swojego utworu “Bodak Yellow”, który otworzył jej drzwi do muzycznego show-biznesu. Cardi w ostatnim czasie wydała swój debiutancki album, który osiągnął duży sukces komercyjny. Krążek jak do tej pory promowało pięć singli, w tym najnowszy “I Like It”, który sprawił, że Cardi B właśnie zapisała się na kartach historii.

Utwór “I Like It” to piąty singiel promujący debiutancki krążek raperki Cardi B, który nosi tytuł “Invasion of Privacy” i trafił do sprzedaży 6 kwietnia. W piosence poza raperką usłyszymy również wokalistów J Balvina i Bad Bunny’ego, a za jej produkcję odpowiedzialni są J. WhiteMarco “Tainy” Masis oraz Invincible. Warto również wspomnieć, iż w utworze Cardi B użyto sampla piosenki autorstwa Pete’a Rodrigueza z 1967 roku – “I Like It Like That”. Teledysk do kompozycji raperki miał swoją premierę 29 maja w serwisie YouTube.

“I Like It” to także kolejny po “Bodak Yellow” singiel Cardi B, który wspiął się na szczyt listy Billboard HOT100. Dzięki “Bodak Yellow” i teraz “I Like It”, Cardi B dokonuje tego, co do tej pory było niemożliwe. Do dnia dzisiejszego raperki, które dosięgnęły szczytu listy HOT100, zdobyły go tylko z jedną piosenką: Lauryn Hill, z “Doo Wop (That Thing)” przez dwa tygodnie w 1998; Lil ‘Kim z “Lady Marmalade” z Christiną Aguilera, Myą i P!nk (pięć tygodni, 2001) oraz Iggy Azalea z “Fancy” z Charli XCX (siedem tygodni, 2014). Cardi B jest więc pierwszą raperką w historii, która zdobyła z swoim solowym singlem szczyt HOT100 dwukrotnie.

Cardi B to pierwsza artystka, który zaliczyła parę Hot 100 numer #1 z debiutanckiego albumu od czasów albumu Macklemore’a i Ryana Lewisa “The Heist”, który wydał “Thrift Shop” i “Can’t Hold Us”.

Cardi B jest również pierwszą kobietą-solistką z dwoma hitami #1 na Hot 100 z debiutanckiego albumu tej dekady i pierwszą od Lady Gagi, której “The Fame” wygenerował “Just Dance” z Colbym O’Donisem oraz “Poker Face”, obie piosenki zdobyły szczyt listy przebojów w 2009 roku.

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus