10 lyric videos, które są lepsze od prawdziwych teledysków

Lyric videos już od wielu lat podbijają YouTube’a. Początkowo w ich tworzenie bawili się tylko fani, ale potem również i artyści dostrzegli potencjał w publikowaniu takich filmów. Lepiej stworzyć wideo, na którym można zawiesić oko, niż wgrać na YouTube utwór ze statyczną okładką, prawda? Oto przed Wami lista 10 lyric videos, które są lepsze od prawdziwych teledysków.

Dopisalibyście coś jeszcze do naszej listy?

1. Katy Perry – Birthday

Dlaczego lepsze? To chyba jedno z najbardziej pomysłowych  lyric video, jakie powstały. Oglądanie tych słodkości cieszy oko, a do tego wszystkiego dochodzi finałowa scena z Katy Perry. Oficjalny klip jest za długi i nie wszystkim może przypaść do gustu zaprezentowany w nim poziom humoru. Nawet liczby mówią same za siebie. Lyric video obejrzano 266 milionow razy, a teledysk tylko 68 milionów.

2. The Chainsmokers – Closer (feat. Halsey)

Dlaczego lepsze? Lyric video ma bardzo przyjemny wakacyjny klimat – ładna para, zapierające dech w piersi widoki, polaroidy – wszystko tworzy naprawdę miły dla oka obrazek. Natomiast przez większość teledysku, oglądamy lidera The Chainsmokers wraz  Halsey zamkniętych w sypialni. Sorry, wolimy ładne widoki i ponad 2 mld ludzi (jak widać na YouTube) też.

3. Hilary Duff – All About You

Dlaczego lepsze? Ponieważ teledysk do “All About You” był niesamowitym rozczarowaniem. Lepsze jest oglądanie samej twarzy Hilary, niż nijakiej fabuły, męczącej dla wokalistki choreografii i finału nakręconego w kanałach Los Angeles, w których kręcono co trzeci niskobudżetowy klip.

4. Carly Rae Jepsen – Cut To The Feeling

Dlaczego lepsze? Bo nie interesują nas teledyski, nakręcone “zza kulis”, a taka jest większość oficjalnego teledysku do “Cut To The Feeling”. A druga połowa? Czarno-biała – też rozczarowująca. W samym lyric video jest więcej życia, niż w oficjalnym klipie – a ta piosenka to petarda i zdecydowanie zasługiwała na więcej!

5. Margaret – Cool Me Down

Dlaczego lepsze? Margaret bardzo długo zwlekała z tym klipem i chyba bardziej wkręciła się już wersja lyric video. Piosenka to prawdziwa petarda i wydaje się, że teledysk nie był do końca w stanie tego oddać. Skupiono się na nawiązaniach do lat 90′ i celowym kiczu, a zapomniano o tym, aby zrobić z tego epicki i niezapomniany klip.

6. Justin Timberlake – Suit & Tie (feat. Jay-Z)

Dlaczego lepsze? Jest coś niezwykle wciągającego w tym lyric video. Super praca kamery i animacje potrafią przyciągnąć oko lepiej niż tańczący na scenie Justin. No bo ile razy już to widzieliśmy?

7. Katy Perry – Swish Swish (feat. Nicki Minaj)

Dlaczego lepsze? Teledysk do “Swish Swish” okazał się małym rozczarowaniem. Gretchen w lyric video skradła nasze serca i aż łezka się w oku kręci, że nie pojawiła się również w oficjalnym klipie. Moglibyśmy oglądać ją bez końca.

8. Becky G – Break a sweat

Dlaczego lepsze? Bo wydaje się, że teledysk został stworzony tylko po to, aby upchnąć jeszcze więcej produktów od sponsorów. Lyric video jest bardzo starannie wykonane, ma ładną czcionkę i zdecydowanie lepiej się je ogląda.

9. Sia – Cheap Thrills (feat. Sean Paul)

Dlaczego lepsze? Bo ileż można patrzeć na tańczącą Maddie Ziegler?

10. Lady Gaga – The Cure

Dlaczego lepsze? Bo nie doczekaliśmy się oficjalnego teledysku. Kurtyna.

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus