Top 5 hymnów LGBT tego roku!

Za nami już ponad połowa roku 2018 oraz kończy się tzw. “Pride Month”. Z tej okazji zebraliśmy dla was 5 świeżych utworów, które nawiązują do społeczności LGBT i powstały w tym roku!

 

Twórcy LGBT nie próżnowali w ciągu ostatnich kilku lat. “Bad At Love” od Halsey, mające biseksualny wydźwięk znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100. Troye Sivan podbijał serca utworem “Heaven”, podczas gdy Kehlani podjęła współpracę ze wszystkimi artystami, zaczynając od Charliego Putha, przez Cardi B, aż do swojej queer koleżanki Hayley Kiyoko.

Do 2018 powstało więc mnóstwo utworów, które można podciągnąć pod tzw. “LGBT Anthems”, jednak skupimy się na pięciu piosenkach tego roku, które zyskały dużą popularność w tym właśnie środowisku i nie tylko!

1. Years & Years – „If You’re Over Me”
To – jak wyjaśnia sam Olly Alexander – piosenka o próbie zostania przyjaciółmi z byłym partnerem, co z reguły jest skazane na porażkę. Utwór „If You’re Over Me” mówi o emocjonalnych torturach, które się z tym wiążą, czyli licznymi spotkaniami, godzeniem się i rozstawaniem, co trwa w nieskończoność.

2. Ariana Grande – “No Tears Left To Cry”
Zdziwieni? Już wyjaśniam!
“Mam nadzieję tworzyć dla Was hymny, które otulą Was komfortem i sprawią, że dostaniecie najlepsze życie tak długo, jak ja żyję.” – te słowa napisała wokalistka w swoim liście miłosnym skierowanym do społeczności LGBTQ na Billboard. Tęcza na okładce singla również nie jest przypadkiem.

3. Rita Ora – “Girls” ft. Cardi B, Charli XCX & Bebe Rexha
“Girls” zostało napisane, by przekazać moją prawdę i jest dokładnym opisem bardzo prawdziwego i szczerego doświadczenia w moim życiu. Przez całe życie miałam romantyczne relacje z kobietami i mężczyznami i to jest moja osobista podróż.” – tłumaczy Rita Ora.

4. Halsey – “Strangers” ft. Lauren Jauregui 
Co prawda, piosenka miała datę premiery jeszcze w 2017, ale zrobiło się o niej głośno dopiero w zeszłym tygodniu, gdy wokalistka opublikowała teledysk do utworu. Halsey chce się upewnić, że nie ma wątpliwości, że piosenka “Strangers”, nagrana w duecie z Lauren Jauregui z Fifth Harmony, dotyczy dwóch kobiet, które tęsknią do siebie nawzajem. Już w pierwszej zwrotce Halsey używa żeńskiego zaimka cztery razy, uniemożliwiając słuchaczowi interpretowanie jako coś innego niż to, co miało być: silne uznanie lesbijek i kobiet biseksualnych. Warto także wspomnieć, że obie artystki są zdeklarowane jako kobiety orientacji biseksualnej.

5. Hayley Kiyoko – “What I Need” ft. Kehlani
W tym notowaniu nie mogło zabraknąć jednej z największych ikon LGBT! Miesiąc temu Hayley wypuściła teledysk do “What I Need” w duecie z Kehlani, gdzie obserwujemy kiełkującą miłość dwóch przyjaciółek z dzieciństwa. Historia zaczyna się od wspólnej ucieczki. Następnie ich platoniczna relacja staje się coraz bardziej romantyczna, gdy tańczą i flirtują ze sobą, aż do momentu wypadku samochodowego.

Który z tych pięciu utworów najbardziej wpadł wam w ucho? Znaliście je wszystkie? A może macie jakieś inne nowinki, które waszym zdaniem powinny się tu znaleźć? Piszcie! 😉

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus