Ed Sheeran pozwany. Skopiował linie melodyczną w “Thinking Out Loud”?

Brytyjski wokalista i autor tekstów Ed Sheeran w poprzednim roku powrócił z nowym albumem zatytułowanym “÷” (Divide). Płyta odniosła spory sukces na światowych listach sprzedaży, nie inaczej jest również z singlami promującymi krążek. Tymczasem Ed został pozwany o skopiowanie linii melodycznej w swoim utworze “Thinking Out Loud”. Słyszycie podobieństwo?

O pozwie mówiono już w 2016 roku. Gazety donosiły, że Ed Sheeran został pozwany przez rodzinę Townsend, współautora utworu Marvina Gaye’a “Let’s Get It On”. Rodzina twierdziła, że Sheeran ukradł wiele elementów muzycznych producenta – w tym melodię, harmonię i komponenty rytmiczne – z utworu Gaye’a i umieścił je w własnym utworze “Thinking Out Loud”. Teraz, jak podaje TMZ, okazuje się, że inna strona wniosła podobny pozew przeciwko Sheeranowi w związku z tym samym naruszeniem praw autorskich. Structured Asset Sales, firma, która zakupiła jedną trzecią praw autorskich do “Let’s Get It On” żąda 100 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie praw.

Słyszycie podobieństwo?

 

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus