10 piosenek, w których producenci skopiowali samych siebie

Czasami producenci  z rozpędu i chęci pójścia na łatwiznę lub z powodu zachcianek gwiazd (“Ej, zrób mi taki utwór jak ten”) kopiują  swoje wcześniejsze prace. Dziś mamy dla Was zestawienie 10 piosenek, które są do siebie bardzo podobne… i umówmy się – nie jest to przypadek.

1. Anywhere VS. Only You

Obie piosenki zostały napisane przez Digital Farm Animals. Jak słychać w “Only You” producent postawił na taką samą budowę utworu jak w “Anywhere”.

2. Tik Tok VS. California Gurls

To pierwszy i nie ostatni raz kiedy w tym zestawieniu gościmy Dr. Luke’a. Instrumentale tych dwóch piosenek brzmią niemal identycznie, zwłaszcza refren. Czy “Tik Tok” i “California Gurls” to jedna i ta sama piosenka?

3. Already Gone VS. Halo

Ryan Tedder napisał “Halo” dla Beyonce, a potem współpracował z Kelly Clarkson nad jej “Already Gone”. Na chwilę przed wydaniem płyty Kelly zorientowała się, że te piosenki brzmią podobnie i chciała wycofać ją z tracklisty, ale płyty już się tłoczyły i było za późno, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Wokalistka była wściekła na Teddera, a dobić postanowiła ją jeszcze wytwórnia, która uparła się, że “Already Gone” ma zostać oficjalnym singlem. Ryan Tedder bronił się i twierdził, że nie widzi podobieństw między piosenkami. On może nie, a Wy?

4. Judas VS. Invading My Mind

RedOne zrobił dwa prawie identyczne instrumentale dla piosenek Lady Gagi “Judas” i Jennifer Lopez “Invading My Mind”. Kiedy odkryła to przerażona Lady Gaga, wymusiła na RedOne, aby dopisał ją do creditsów piosenki J.Lo, ponieważ bała się, że ludzie oskarżą ją o kopie. Czy rzeczywiście brzmią podobnie?

5. 4ever VS. U + Ur Hand

Max Martin i Dr.Luke nie wykazali się kreatywnością. Wydaje się, że “4ever” The Veronicas i “U + Ur Hand” P!nk to jedna i ta sama piosenka. The Veronicas wydały ten utwór na rok przed premierą piosenki P!nk, ale kiedy ich kariera nabrała rozpędu poza granicami Australli postanowiły wydać go ponownie na singla w 2009 roku. Wtedy obawiały się, że ludzie mogli nie słyszeć tej piosenki wcześniej i oskarżą je o plagiat “U + Ur Hand”.

6. Only Girl VS. Wet

Stargate również lubi wykorzystywać podobne zagrania w swoich piosenkach. Podobieństwo “Wet” do “Only Girl (In The World)” zauważyli nie tylko fani obu wokalistek, ale również wielu krytyków muzycznych. Słyszycie to?

7.  …Baby One More Time VS. Oops!… I Did It Again

Od dawna wielu fanów śmieje się, że “Oops!… I Did It Again” to praktycznie muzyczny remake “…Baby One More Time”. Rzeczywiście pierwszy singiel z drugiego album Britney brzmi jak przerobiony pierwszy singiel z debiutu Britney. Czyżby Max Martin i Rami chcieli powtórzyć swój wcześniejszy sukces. “Oops!” było sporym hitem, ale nie takim jak “…Baby”.

8. Rumour Has It VS. Loves Runs Out

Ryan Tedder ponownie znalazł się w naszym zestawieniu, tym razem z nie tak oczywistą rzeczą jak podarowanie tej samej piosenki dwóm innym gwiazdom. Musicie przyznać, że “Love Runs Out” OneRepublic wydane w 2014 roku brzmi bardzo podobnie do kawałka Adele “Rumor Has It”, który miał swoją premierę trzy lata wcześniej.

9. Die Young VS. Crazy Kids VS. Fall Down

Umówmy się, całe takie zestawienie można byłoby złożyć z piosenek Dr. Luke’a, ale w tym przypadku producent poszalał i w piosence wyprodukowanej dla will.i.am’a i Miley zmieszał ze sobą dwie piosenki Keshy – “Die Young” i “Crazy Kids”. W sumie “Crazy Kids” też brzmi jak “Die Young”, a “Die Young” jak “Crazy Kids”. Niezłe szaleństwo!

10. Roses VS. Something Just Like This

W sumie większość piosenek The Chainsmokers zbudowana jest tak samo, ale te dwie szczególnie są do siebie podobne. Wydaje się wręcz, że dla współpracy z zespołem Coldplay panowie z The Chainsmokers postanowili przerobić swój stary utwór “Roses” na “Something Just Like This”.

Znacie jeszcze jakieś piosenki tego samego producenta, które brzmią podobnie?

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus