Zachwycił Ramonę Rey i Popheart. Kim jest Dünayev?

Już jutro w podziemiach Teatru Wielkiego w Warszawie odbędzie się niezwykły koncert Ramony Rey. Nie zabraknie na nim muzycznych gości. Jednym z nich będzie Dünayev, który dał się poznać naszym czytelnikom za sprawą “Music Kombat”. Niektórzy z was mogą go także pamiętać z udziału w “Idolu”.

– Na scenie pojawi się nieziemski głos męski, kontratenor, o którego już od kilku lat upomina się cały świat, pojawi się znakomity Adam Trybuła (bądźcie uważni szczególnie przy „Wronie”) i oczywiście nieśmiertelny Tel Arana – jeżeli to Wy będziecie tego chcieli. Będzie też gość specjalny. Uczestnik i jeden z moich zwycięzców konkursu na cover „Jak Ty” – informuje Ramona.

Tajemniczym gościem jest Dünayev – wokalista, tekściarz, performer, współtwórca muzycznego duetu Dünayev//Søppel, członek grupy artystycznej Glitter Confusion. Uczestnik ostatniej edycji „Idola”. Artysta nietuzinkowy i nieoczywisty. Wiele łączy go z Ramoną.

– Inność oraz wolność, to główne motywy przewodnie moich prac. W swoich piosenkach opisuje to, jak reaguję, na otaczającą mnie rzeczywistość, jak ją rozumiem, oraz jak interpretuję. Na podstawie słów oraz melodii buduję obraz świata, który jest nie tylko zapisem mojego codziennego kadru, ale również echem wspomnień, które ukształtowały to, kim jestem dziś. Ale nie tylko. To też moje marzenia, to abstrakcyjny model rzeczywistości, który buduję, i w który wierzę. Moja sztuka to kontrast oraz manifest tego, aby zawsze mieć odwagę i siłę, by być sobą – mówi sam o sobie.

Dünayev zachwycił Ramonę Rey i redakcję Popheart coverem utworu artystki „Jak Ty”. Swoją wersję singla zaprezentuje podczas jutrzejszego koncertu.

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus