10 duetów, które mogły wylecieć Ci z głowy

Duety to codzienność w muzycznym świecie muzyki pop. Są takie, które pozostaną z nami już na zawsze, jako te ponadczasowe, ale są i takie, o których może zdarzyć nam się zapomnieć. Warto więc odświeżyć swoją pamięć wraz z naszym artykułem. Oto 10 duetów, o których mogliście (ale wcale nie musieliście) zapomnieć.

Dopisalibyście coś jeszcze do naszej listy?

1. Diddy feat. Christina Aguilera – Tell Me

Pamiętacie zespół Danity Kane? “Tell Me” początkowo miało być ich piosenką, jednak Diddy postanowił zostawić ją dla siebie i zaprosić do współpracy Christinę Aguilerę. Utwór całkiem nieźle poradził sobie w Europie, ale w Stanach Zjednoczonych zadebiutował dopiero na 47 miejscu listy Billboard Hot 100 i nie wzbił się już wyżej.

2. Kevin Federline feat. Britney Spears – Crazy

W 2006 roku Britney Spears postanowiła sfinansować swojemu mężowi płytę, o której marzył. Wokalistka została nawet producentem wykonawczym albumu, a także udzieliła się w refrenie jednej z piosenek. Album okazał się wielkim niewypałem i zadebiutował na 151 miejscu listy Billboard 200 – w pierwszym tygodniu sprzedało się tylko 6000 egzemplarzy.

3.  Whitney Houston & Enrique Iglesias – Could I Have This Kiss Forever

Wspólny singiel Enrique Iglesiasa i Whitney Houston. Utwór był sporym Hitem w Europie i w wielu krajach zdobył nawet szczyt listy przebojów. Niestety w samych Stanach Zjednoczonych utwór dotarł tylko do 52 miejsca listy Billboard Hot 100.

4. Mezo feat. Kasia Skrzynecka – Opluj.pl

Klik, klik, enter. Nietypowy duet rapera Mezo i Kasi Skrzyneckiej o hejcie w Internecie. Po komentarzach wydaje się, że piosenka przyniosła całkiem odwrotny skutek. Duet zaprezentował piosenkę nawet podczas festiwalu w Opolu.

5. Nicole Scherzinger feat. Rihanna – Winning Women

Ahhh… te czasy, w których Nicole Scherzinger była bardziej popularna niż Rihanna. W 2007 roku wokalistka planowała wydać swój debiutancki album “Her Name Is Nicole”, na którym miała znaleźć się również piosenka z Rihanną. Krążek ostatecznie nie został wydany.

6. James Morrison feat. Nelly Furtado – Broken Strings

Tak, tak. My też nie wiemy dlaczego miniaturką tego klipu jest Justin Timberlake… Spróbujmy jednak na chwilę skupić się na samej piosence Jamesa Morrisona i Nelly Furtado.  Pomimo braku sukcesu w Stanach Zjednoczonych, “Broken Strings” stało się największym hitem w karierze artysty, zapewniając mu 2. miejsce na liście UK i pierwsze na wielu innych europejskich listach. To są też te czasy, w których Nelly Furtado była w czołówce światowych gwiazd muzyki pop…

7. Mariah Carey feat. Jay-Z – Heartbreaker

Mariah Carey w swojej karierze miała wiele duetów, ale ten jeden jest wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze to jej przedostatni duet, który był numerem jeden w Stanach Zjednoczonych. Po drugie w klipie widzimy “drugą, złą Mariah”, a także animowaną Mariah. Po trzecie scena walki wygrywa wszystko!

8. Sweet Noise feat. Edyta Górniak – Nie było

Utwór z albumu “Revolta” grupy Sweet Noise. Piosenka zajęła m.in. 4. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego i bardzo często była grana w polskich stacjach muzycznych. Podczas trasy “Love 2 Love”  Edyty Górniak w 2015 roku, duet wykonał ten utwór po raz pierwszy na żywo.

9. Bryan Adams feat. Melanie C – When You’re Gone

Jeden ze stu najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii w latach ’90. Utwór został wydany na chwilę przed premierą debiutanckiego solowego singla Mel C i okazał się sporym sukcesem w Europie.

10. Ciara feat. Justin Timberlake – Love Sex Magic

Top 10 na liście Billboard 200 i nominacja do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Collaboration with Vocal. Ale czy po latach wciąż pamiętacie o tej piosence?

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus