Tulisa wygrywa batalię sądową przeciwko will.i.am i Britney Spears

Tulisa wygrała w końcu gorącą, pięcioletnią batalię sądową po tym, jak po raz pierwszy stwierdziła, że ​​jest współautorką utworu Britney Spears i Will.I.Ama “Scream&Shout”. Piosenka została wydana w 2012 roku i znalazła się w czołówce światowych list przebojów – dając m.in. Britney pierwszy numer #1 od ponad dekady na brytyjskiej liście przebojów.

Tulisa długo utrzymywała, że ​​była współautorką hitu, zanim raper Black Eyed Peas przejął i wydał go dla siebie i Britney. Była piosenkarka N-Dubz, Tulisa, napisała utwór z producentami Willa, a piosenka miała podobno pojawić się na albumie “The Female Boss” pod tytułem “I Don’t Give A ****”. Później jednak mówiono, że piosenka podobno miała zostać porzucona przez Tulisę po tym, jak jej producentom nie spodobała się jej wersja, która została napisana wspólnie z will.i.amem, Jefem Martens i Jeanem Baptiste.

“Tulisa była zirytowana, kiedy piosenka została odebrana jej i przekazana Britney – zwłaszcza, że ​​była współautorką” – źródło związane z artystką miało powiedzieć Metro.co.uk. “To miała być jedna z największych piosenek na jej debiutanckim albumie. Nie pozwoliła, by kłamano [o historii odebrania jej piosenki], a teraz wygrała. Po prostu chciała zostać rozpoznana jako autorka jednego z największych utworów pop ostatniej dekady.”

Piosenkarka i jurorka X Factora oskarżyła Will.i.ama, który przyznał w tym czasie: “Tulisa napisała część tej piosenki zanim ja to zrobiłem – to jest prawda. Ale producenci piosenki nie chcieli, żeby utwór dostała.” W trakcie sprawy sądowej, jak się okazało, przy pomocy analizy muzykologicznej, wokal Tulisy wciąż był obecny wraz z wokalem Britney w ostatecznie wydanym utworze. Tulisa zostanie oficjalnie uznana za autorkę hitu i uzyska 10% światowych praw do publikacji i dochodu dla kompozycji.

Zaskoczeni?

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus