Fani Taylor zaatakowali Hayley Kiyoko. Swift stanęła w jej obronie

Hayley Kiyoko wydała 30 marca swój długo oczekiwany debiutancki album “Expectations”. Z tej okazji wokalistka udzieliła wywiadu portalowi Refinery29. Słowa piosenkarki bardzo nie spodobały się fanom Taylor Swift.

Hayley Kiyoko odniosła się do tego, w jaki sposób osoby z branży muzycznej traktowały jej orientację seksualną.

Wiele osób mówiło mi ‘Robisz kolejny teledysk o dziewczynach?”. Wtedy patrzyłam się na nich i mówiłam ‘Ummm. Tak… Taylor Swift śpiewa o facetach w każdej piosence i teledysku i nikt nie zarzuca jej, że jest nieoryginalna’.

Słowa te nie spodobały się fanom Taylor Swift, którzy uznali, że to atak na ich idolkę. Na Twitterze zaczęły pojawiać się obraźliwe wpisy w kierunku Hayley podobne do poniższego:

Ku zaskoczeniu Swifties w obronie Hayley Kiyoko stanęła sama Taylor Swift. Wokalistka skomentowała wpis jednej z fanek, która zauważyła, że sama Taylor wypowiedziała kiedyś podobne słowa w odniesieniu do tego, że ludzie zarzucają jej, że pisze o swoich byłych facetach, ale nie zarzucają tego samego mężczyznom, którzy piszą o swoich byłych dziewczynach.

Powinniśmy oklaskiwać artystów, którzy są na tyle odważni, aby opowiadać swoją romantyczną opowieść poprzez ich twórczość. Prawda jest taka, że ja nigdy nie spotkałam się z homofobią, a ona tak. Ma prawo odwoływać się do każdego, kto ma podwójne standardy odnośnie homo vs. hetero miłości.

Odpowiedź Taylor spotkała się z pozytywnym odbiorem. Wiele osób pochwaliło Taylor, że stanęła w obronie młodszej koleżanki i wsparła ją w jej słowach.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus