15 lat od wydania “American Life” Madonny. Wybieramy najlepszy utwór!

15 lat temu swoją premierę miał 9 album Madonny zatytułowany “American Life”. Z tej okazji wracamy wspomnieniami do czasów wydania krążka i wybieramy wraz z Wami najlepszy utwór z tej płyty.

“Music” – ósmy album Madonny był sporym sukcesem na całym świecie i dał Madonnie jej ostatni w karierze numer 1. na liście Billboard Hot 100 z tytułowym singlem “Music”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejny krążek artystki. Niestety dla wokalistki jej pierwszy singiel z nowej płyty zatytułowany “American Life” i nagrany do niego przez Jonasa Akerlunda teledysk, zostały wydane w krótkim czasie po rozpoczęciu wojny w Iraku. Ameryka nie otrząsnęła się jeszcze wtedy po zamachu na World Trade Center, a ludzie kibicowali Bushowi w wojnie z Irakiem. Dlatego zarówno singiel Madonny, jak i teledysk odebrano bardzo antyamerykańsko – wręcz jako obrazę dla całego narodu Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie sami pierwszą wersję teledysku, którą wycofano na drugi dzień po premierze!

Media amerykańskie nie zostawiły na Madonnie suchej nitki i nie pomogła jej nawet wersja alternatywna teledysku wydana dwa tygodnie później, która do dziś widnieje jako ta jedna, jedyna i prawdziwa wersja klipu. Zamiast kontrowersyjnego pokazu mody otrzymaliśmy Madonnę na zmieniającym się tle złożonym z flag. Ameryka jednak nie zapomina!

Kolejne single wokalistki, takie jak “Hollywood” czy “Love Profusion” nie dostały się nawet do listy Billboard Hot 100, a amerykańskie rozgłośnie radiowe zamiast kolejnych muzycznych nowości Madonny grały tylko “The Power Of Good-Bye”. Auć!

Madonna została nawet zaatakowana przez hakerów. Jej album wyciekł do sieci. Zdenerwowana wokalistka postanowiła więc odpłacić się internetowym piratom i sama wypuściła do sieci pliki oznaczone tytułami piosenek z jej nowego krążka, ale po włączeniu ścieżki zamiast piosenki słychać było tylko głos Madonny, który pytał “What the fuck do you think you’re doing?”.

Piraci jednak postanowili nie dać za wygraną artystce. Jej odpowiedź jeszcze bardziej ich rozwścieczyła. Oficjalna strona wokalistki została zhackowana, wszystkie treści zostały z niej usunięte, a po wejściu użytkownikom wyświetlał się tylko wielki napis “This is what the fuck I think I’m doing…” a pod nim link do pobrania płyt Madonny.

Po 15 latach wracamy do tego krążka i prosimy Was o pomoc w wybraniu najlepszej piosenki z płyty. Zagłosujcie w poniższej ankiecie!

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus