“We Can’t Stop” plagiatem? Miley Cyrus pozwana!

Miley Cyrus została oskarżona o naruszenie praw autorskich w związku z pierwszym singlem z albumu BANGERZ “We Can’t Stop” jak donosi Reuters. Jamajski artysta dancehall Flourgon (Michael May), twierdzi, że w hicie z 2013 roku Cyrus narusza prawa jego singla z 1988 roku “We Run Things”.

Adwokaci Maya twierdzą, że Cyrus i jej współautorzy “subtelnie włączyli” melodię wokalną Maya, kadencję, fleksję i rytm wokalny. Pozew sugeruje również, że “We Can’t Stop” cechuje “zasadniczo podobny refren” i w szczególności cytuje słowa: “We run things, things don’t run we” (w oryginale Maya: “We run things. Things no run we.”). Adwokaci Maya twierdzą, że piosenka Miley “zawdzięcza swoją popularność na listach przebojów i jej wysoce lukratywny sukces, w związku z utworem Maya, którego treść jest chroniona, unikalna, twórcza i oryginalna”.

Słyszycie podobieństwo?

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus