Margaret komentuje sprawę plagiatu “Cool Me Down”!

Eurowizja to temat, który co roku wzbudza wiele emocji – dla niektórych jest to jedno z największych wydarzeń w roku, dla innych – festiwal kiczu i politycznych gierek. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dniach 8-12 maja w Lizbonie, gdzie nasz kraj reprezentować będzie Gromee. Niewielki kraj jakim jest San Marino niedawno również wybrał swojego reprezentanta – jest nią niejaka Jessika z gościnnym udziałem Jenifer Brenning. Nie byłoby w tym nic eksytującego, gdyby nie fakt iż druga z pań posiada w swoim repertuarze piosenkę łudząco przypominającą hit Margaret – “Cool Me Down”. Polska gwiazda postanowiła skomentować sytuację!

W tegorocznej edycji konkursu weźmie udział aż 43 krajów, których reprezentanci zmierzą się w dwóch półfinałach oraz wielkim finale. San Marino, które w konkursie raczej nie radzi sobie dobrze, postawiło na artystkę o pseudonimie Jessika, której towarzyszyć na scenie będzie Jenifer Brenning. Jednak to nie ich eurowizyjny utwór wzbudza tyle emocji. Fani konkursu dopatrzyli się niesamowitego podobieństwa między utworem “Cool Me Down”, z którym Margaret startowała w Krajowych Eliminacjach 2016, a utworem “Party Shore” znajdującym się na ostatnim albumie Jenifer. Wielbiciele konkursu oraz polskiej wokalistki oskarżają reprezentantkę San Marino o plagiat i… domagają się jej dyskwalifikacji w konkursie! Sama Margaret miała okazję skomentować całą sytuację:

Rozmawiałam o tym ze wszystkimi autorami piosenki. Byliśmy zgodni, że to nam niezwykle schlebia. Dziękujemy, jesteśmy bardzo wdzięczni, że ktoś mógł tak bardzo się zainspirować naszą muzyką.

Utwór “Party Shore” został wydany kilka miesięcy po premierze “Cool Me Down” i, pomimo nieodzownego podobieństwa, autorzy utworu Margaret nie zostali wyróżnieni jako współtwórcy kompozycji. Pomimo pozytywnego nastawienia polskiej artystki do całej sytuacji, część komentujących uważa, iż sprawa powinna znaleźć swój koniec w sądzie.

Co myślicie o całej sytuacji? Czy oba utwory są naprawdę tak podobne?

 

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus