Kayah w teledysku do nowej wersji “Po co”

Jeden z największych polskich przebojów ostatnich lat to „Po co” autorstwa Kayah i izraelskiego muzyka Idana Raichela, odtworzony w polskich radio rozgłośniach prawie 10.000 razy i obejrzany na YouTube ponad 15 milionów razy.

Niespełna rok po premierze utworu, Kayah wraz z Janem Smoczyńskim przygotowała, nową wiosenną wersję utworu, dla wszystkich tych, którzy lubują się w bardziej akustycznych a nie klubowych klimatach muzycznych. Główne instrumenty użyte w nowej wersji to gitara akustyczna, kontrabas, akordeon i marimba.

Do nowej wersji powstał także bardzo wiosenny, radosny klip, pokazujący Kayah wraz z jej przyjaciółmi – muzykami, podczas jednego z kreatywnych spotkań. Klip w całości został zrealizowany przez Krzysztofa Szlęzaka.

Stworzenie nowej wersji takiego hitu jakim stało się „Po co”, wcale nie było łatwe. Bardzo wszyscy przywykliśmy do tej pierwotnej, bardzo przebojowej aranżacji. Przy pracy nad nową wersją albo wychodziła nam dokładnie taka sama, tylko zagrana akustycznie, albo zmieniajac tempo i harmonię wychodził nam w brzmieniu smutny utwór, co oczywiście kompletnie nie zgrywało się z pozytywnym i radosnym tekstem utworu.

Muszę przyznać, że z tej wersji jestem bardzo dumna. Jest ciepła, radosna, lekka i przyjemna. Nie wiem, czy to efekt świeżości, ale na tę chwilę lubię ją nawet bardziej niż oryginał. Mam nadzieję, że Ci którzy polubili wersję pierwotną, polubią także tę, choć przypominam, że nowa wersja nie anuluje pierwotnej, daje tylko wybór ;).

Polecam także klip, który zrealizował Krzyś Szlęzak. W klipie będziecie mieli szansę podejrzeć trochę od kuchni nasze kreatywne spotkania wśród muzyków. Mam nadzieję, że nowa wersja tchnie nieco słońca i uśmiechu, do waszego zmęczonego już nieco zimą, życia. – mówi Kayah o nowej wersji “Po co”

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus