iTunes ogłasza zamknięcie sklepu online z muzyką

W dniu dzisiejszym dyrektor Apple oficjalnie ogłosił, że możliwość pobierania plików z iTunes w formacie MP3 zostanie usunięta na początku 2019 roku.

Podczas gdy plotki, że iTunes i cyfrowe platformy muzyczne zmierzają w tym kierunku, od jakiegoś czasu już krążą w kuluarach muzycznych czasopism, dyrektor Apple Music i twórca Beats, Jim Iovine, ogłosili dziś oficjalnie, że płatne pobieranie na platformie iTunes zostanie wycofane. Ruch ten próbuje przesuwać użytkowników w kierunku streamowania muzyki online na Apple Music.

Konsekwencje takiego przeniesienia z iTunes są dość znaczące. Potwierdza to, co wiemy od pewnego czasu: że streaming online znacznie przewyższa płatne pobrania offline w sposób, który zmienia modele biznesowe gigantów muzycznych, takich jak Apple, a nawet Amazon Prime. iTunes stopniowo wycofa także wszystkie swoje produkty iPodów.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus