Eurowizja 2018. Gromee reprezentantem Polski!

Gromee z utworem “Light Me Up” będzie reprezentował Polskę podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. O jego zwycięstwie zdecydowały głównie głosy telewidzów, którzy przyznali mu maksymalną liczbę punktów – u jurorów zajął trzecie miejsce. 

O reprezentowanie Polski w tym roku walczyli: Saszan z piosenką „Nie chcę ciebie mniej”, Monika Urlik „Momentum”, Isabel Otrębus „Delirium”, Ifi Ude z piosenką „Love is Stronger”, Future Folk „Krakowiacy i górale”, Gromee feat. Lukas Meijer „Light me up”, Marta Gałuszewska „Why don’t we go”, Pablosson „Sunflower”, Maja Hyży „Błysk” i Happy Prince z piosenką „Don’t let go”. To właśnie Happy Prince okazali się największą niespodzianką wieczoru, zdobywając maksymalną liczbę punktów od jurorów w skład którego zasiadali Maryla RodowiczJan BorysewiczTabbStefano Terrazino i Kasia Moś. Siedem punktów od telewidzów odebrało im szansę na wygraną. Z Gromee przegrali zaledwie jednym punktem.

Poniżej zwycięski utwór oraz punkty od jury i widzów.

 

  1. Gromee feat. Lukas Meijer  8 pkt (jury) 12 pkt (widzowie) 20
  2. Happy Prince   12 pkt (jury) 7 pkt (widzowie) 19
  3. Monika Urlik   7 pkt (jury) 10 pkt (widzowie) 17
  4. Ifi Ude   10 pkt (jury) 6 pkt (widzowie) 16
  5. Marta Gałuszewska  6 pkt (jury) 8 pkt (widzowie) 14
  6. Saszan 5 pkt (jury) 4 pkt (widzowie) 9
  7. Maja Hyży  4 pkt (jury) 3 (widzowie) 7
  8. Future Folk   2 pkt (jury) 5 pkt (widzowie) 7
  9. Isabell Otrębus  3 pkt (jury) 2 pkt (widzowie) 5
  10. Pablosson  1 pkt (jury) 1 pkt (widzowie) 2

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus