#20GAYTEEN – artyści LGBT, których musisz posłuchać w 2018 roku

#20GAYTEEN – ten hasztag już na początku roku rozprzestrzenił się w internecie. Przy okazji premiery krążka Hayley Kiyoko postanowiliśmy przyjrzeć się artystom LGBT, którzy w tym roku wydadzą swój kolejny lub debiutancki album oraz tym, którzy dopiero nad nim pracują. 

Zobaczcie, kogo warto posłuchać i na kogo materiał warto czekać.

1. Hayley Kiyoko

Jeżeli nie mieliście do tej pory okazji, aby poznać Hayley Kiyoko, to szybko musicie to nadrobić. Wokalistka nazywana przez fanów “Lesbijskim Jezusem” wydała 30 marca swój debiutancki i długo oczekiwany album “Expectations”, który ma szansę zdobyć rzeszę fanów nie tylko w środowisku osób LGBT.  Album promują takie single jak “Feelings” czy “Curious”. Dziewczyna jest mega utalentowana – sama pisze swoje piosenki i reżyseruje klipy, a oprócz tego świetnie tańczy i gra w filmach. Oby tak dalej!

2. Troye Sivan

YouTuber, aktor i wokalista z Australii, który w 2015 roku wydał bardzo dobrze przyjęty krążek “Blue Neighbourhood”, powraca w tym roku z nowym materiałem. Troye Sivan na początku roku wydał nowy singiel “My My My!”, który promuje jego nadchodzące wydawnictwo. Nowy album wokalisty ma ukazać się najpóźniej w maju, a na krążku znajdzie się między innymi duet z Arianą Grande. Wokalista nagrał również utwór na ścieżkę dźwiękową filmu o losach nastoletniego geja “Love, Simon”.

3. Keyinan Lonsdale

Zostańmy przy filmie “Love, Simon”. Filmowy Bram, czyli Keiynan Lonsdale, wydał kilka dni temu uroczy singiel “Kiss The Boy”. Do utworu powstało nawet lyric video, które stworzono przy wykorzystaniu filmów, które nadesłali ludzie z całego świata. Ten australijski aktor pragnie również rozwinąć swoją muzyczną karierę i pracuje nad debiutanckim albumem. Trzymamy kciuki!

4. Kim Petras

Gdyby Charli XCX i Poppy miały dziecko, to byłaby to właśnie Kim Petras. Wokalistka przyszła na świat jako chłopiec i była jedną z najmłodszych osób na świecie, które przeszły operację zmiany płci. Teraz Kim pracuje nad swoim debiutanckim albumem i do tej pory wydała dwa główne single promujące nadchodzący krążek – “I Don’t Wanna It All” i “Faded”. Oprócz tego wokalistka wydała jeszcze kilka innych piosenek, które można znaleźć na jej YouTube lub w serwisach streamingowych.

5. Dylan Russel

Dylan Russel pod koniec ubiegłego roku wydał swoją debiutancką EPkę “An Exhibit of My Mistakes”, a miesiąc temu opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Say You Don’t”, który inspirowany jest sytuacją z jego życia prywatnego. Czekamy na więcej teledysków Dylana i cały album, który mamy nadzieję wokalista wyda tak szybko, jak tylko się da.

6. Years & Years

Zespół Years & Years, dowodzony przez charyzmatycznego wokalistę Olly’ego Alexandra, wydaje w tym roku swój drugi album. Grupa zaprezentowała niedawno pierwszy singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo, zatytułowany “Sanctify”. Ich dotychczasową dyskografię zamyka wydany w 2015 roku album “Communion”, który pokrył się w naszym kraju platyną.

7. Maggie Lindemann

Debiutancki singiel tej amerykanki okazał się sporym sukcesem w Europie. Utwór “Pretty Girls” znalazł się w TOP 10 list w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii czy Norwegii. Teraz Maggie Lindemann prezentuje swój kolejny singiel “Obsessed”, do którego powstał bardzo udany klip. Wokalistka pracuje nad swoim debiutanckim albumem i mamy nadzieję, że usłyszymy go jeszcze w tym roku.

8. MNEK

To zaskakujące, że MNEK nie wydał jeszcze swojego debiutanckiego albumu. Chociaż na rynku muzycznym jest już ponad 4 lata, to dopiero w tym roku usłyszymy jego pierwszy longplay. Zwiastuje go singiel “Tongue”, który został wydany pod koniec lutego.

9. Janelle Monáe

Janelle przygotowuje się do wydania swojego trzeciego albumu. Krążek zatytułowany “Dirty Computer” ma mieć swoją premierę pod koniec kwietnia. Wokalistka opublikowała niedawno dwie piosenki zapowiadające nową płytę – “Make Me Feel” i “Django Jane”, do których pojaw0iły się również teledyski.

10.  SAKIMA

SAKIMA pod koniec ubiegłego roku wydał swoją EPkę “Ricky” oraz dość kontrowersyjny teledysk do singla “Daddy”. Teraz wokalista pracuje nad pełnym krążkiem, a przedsmakiem nadchodzącego wydawnictwa ma być singiel “Death Is in the Air”, który miał niedawno swoją premierę.

Dopisalibyście jeszcze kogoś do naszej listy?

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus