Początek światowej muzycznej rewolucji? Duża sieć sklepów rezygnuje z sprzedaży fizycznych albumów!

Sprzedaż fizyczna albumów maleje z roku na rok. Teraz jeden z największych sieci handlowych w USA, w których można było zaopatrzyć się w krążek swojego ulubionego wykonawcy dokonuje rewolucji. Best Buy podjął decyzję o zaprzestaniu sprzedaży  fizycznych płyt CD w swoich sklepach, począwszy od tego roku.

Od 1 lipca Best Buy nie będzie sprzedawał płyt CD, ale będzie nadal prowadzić sprzedaż winyli przez co najmniej następne dwa lata.

Target, drugi największy sklep z sprzedażą albumów, może być kolejnym miejscem, które przestanie sprzedawać płyty CD w sklepach. Magazyn Billboard w ostatnim artykule informuje, że sklep próbuje zawrzeć umowę z dostawcami muzyki, aby sprzedawać płyty CD tylko na zamówienie konsumentów przez Internet.

Best Buy był kiedyś największą sprzedażą muzyczną dowolnego sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie firma zarabia tylko około 40 milionów dolarów rocznie na sprzedaży płyt.

Czy to początek większej rewolucji na całym świecie?

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus