Początek światowej muzycznej rewolucji? Duża sieć sklepów rezygnuje z sprzedaży fizycznych albumów!

Sprzedaż fizyczna albumów maleje z roku na rok. Teraz jeden z największych sieci handlowych w USA, w których można było zaopatrzyć się w krążek swojego ulubionego wykonawcy dokonuje rewolucji. Best Buy podjął decyzję o zaprzestaniu sprzedaży  fizycznych płyt CD w swoich sklepach, począwszy od tego roku.

Od 1 lipca Best Buy nie będzie sprzedawał płyt CD, ale będzie nadal prowadzić sprzedaż winyli przez co najmniej następne dwa lata.

Target, drugi największy sklep z sprzedażą albumów, może być kolejnym miejscem, które przestanie sprzedawać płyty CD w sklepach. Magazyn Billboard w ostatnim artykule informuje, że sklep próbuje zawrzeć umowę z dostawcami muzyki, aby sprzedawać płyty CD tylko na zamówienie konsumentów przez Internet.

Best Buy był kiedyś największą sprzedażą muzyczną dowolnego sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie firma zarabia tylko około 40 milionów dolarów rocznie na sprzedaży płyt.

Czy to początek większej rewolucji na całym świecie?

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus