Grimes nagrywa dwa albumy, aby uciec z wytwórni

Jakiś czas temu Grimes poinformowała fanów na Instagramie, że ma problemy z wytwórnią, której wizja jej nadchodzącego albumu znacznie różni się od tego, co chciałaby zrobić sama wokalistka. Teraz okazuje się, że Grimes wyda nie jeden, a dwa albumy.

Grimes jest jedną z największych gwiazd brytyjskiej wytwórni 4AD – nic więc dziwnego, że jej zarząd chciałby, aby jej najnowszy album był bardziej komercyjny i okazał się dla nich wielkim sukcesem. Wytwórnia jednak tak bardzo ingeruje w pracę wokalistki, że ta ma już tego dosyć.

Na początku lutego wokalistka oznajmiła, że jesienią usłyszymy jej nowy album, a kilka dni później Grimes zdradziła, że ma problemy z wytwórnią i nie wie, czy krążek wyjdzie w tym roku. Wydaje się, że materiał nad którym pracowała przez długi czas, trafił ostatecznie do kosza. Teraz Grimes wpadła jednak na zupełnie nowy pomysł, o którym poinformowała fanów na Instagramie.

Dziś jest dobry dzień. Jestem ponownie w studiu i tworzę milion beatów

Prawdopodobnie wokalistka zobligowana jest do wydania jeszcze jednego krążka pod skrzydłami wytwórni 4AD. Grimes oznajmiła, że nagrywa w takim razie dwa albumy – jeden dla jej obecnej wytwórni i drugi dla wytwórni, którą wkrótce wybierze,

To są dwa różne albumy, które będą wydane w pewnym odstępie czasowym. Jeden ostatni album dla mojej gównianej wytwórni i potem mój pierwszy album dla wytwórni, którą wybiorę i jestem tym zachwycona – a może pójdę w zupełnie niezależną stronę. Ten drugi album będzie ekstremalnie mroczny i chaotyczny, a pierwszy będzie bardziej przystępny i jaśniejszy – odpisała Grimes pod komentarzem jednego z fanów.

Czy to oznacza, że wokalistka zaczyna swoją pracę od samego początku?

Można tak powiedzieć. Nie mogę za dużo zdradzić przez te gówniane prawne zobowiązania , ale dostaniecie dwa albumy – mam przechlapane, bo to dla mnie o wiele więcej pracy, ale oba mają niesamowite koncepty i jestem podekscytowana i jednym i drugim krążkiem – zdradziła Grimes.

Czy uda się jej wydać jeden z albumów jeszcze w tym roku? Przypominamy, że dyskografię artystki zamyka na chwilę obecną krążek “Art Angels” wydany w 2015 roku. Promowały go takie single jak “Fresh Without Blood”, “Kill V. Maim”, czy “Venus Fly”.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus