Eurowizja 2018. Maja Hyży z piosenką “Błysk”

Nareszcie! Ostatnia karta polskich eliminacji do konkursu Eurowizji została odkryta! Maja Hyży zaprezentowała swoją propozycję konkursową “Błysk”. Przypominamy, że zwycięzcę polskich preselekcji poznamy już 3 marca podczas specjalnego koncertu, który zostanie pokazany w TVP.

– Absolutnie nie czuję się faworytką i myślę, że kwestia rozpoznawalności też specjalnie nie ma tu znaczenia. Jest zgłoszonych dużo ciekawych piosenek z bardzo zróżnicowanego repertuaru. Ale też nie analizuję tego pod kątem szans. Samo zakwalifikowanie się do preselekcji jest dla mnie dużym wyróżnieniem i teraz jedyne, na czym się skupiam, to po prostu dobry występ 3 marca – powiedziała w rozmowie z Onet.pl.

Maja wyznała także, że pracuje nad nowym albumem. – Już od dłuższego czasu pracuję nad nowym materiałem, który przygotowuję z myślą o nowej płycie. Materiału powstało sporo, ale akurat tak się złożyło, że pracę nad utworem “Błysk (Skin)” zakończyliśmy dokładnie w momencie, gdy został ogłoszony konkurs preselekcyjny do Eurowizji, więc stwierdziłam: “Czemu nie? Może to jakiś znak?”. I udało się! Piosenka spodobała się komisji i teraz nie mogę już się doczekać, by zaprezentować ją publiczności – dodała Maja w tym samym wywiadzie.

Przy okazji wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się zgłosić utwór w języku polskim. – Rzeczywiście, większość utworów jest prezentowana w języku angielskim, jednak moim zdaniem, jeśli mamy możliwość reprezentowania Polski, to powinniśmy robić to na 100 proc. i pokazać też piękno polskiego języka, jego barwę i brzmienie. Dlatego śpiewam po polsku i dzięki temu też czuję się wyjątkowo.

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus