Wiemy, jak sprzedał się album Camili Cabello w Stanach Zjednoczonych

12 stycznia do sprzedaży trafił długo oczekiwany krążek Camili Cabello zatytułowany “Camila”, który szybko podbił listy sprzedaży na całym świecie. Teraz Hits Daily Double opublikowało wyniki sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

W kilka godzin po premierze, album “Camila” zadebiutował na miejscu pierwszym listy iTunes w około 100 krajach. Wokalistka pobiła rekord dla debiutanta. Poprzedni rekord należał do Harry’ego Stylesa – numer jeden w 88 krajach, a jeszcze wcześniej do Zayna – numer jeden w 80 krajach.

Jak podaje Hits Daily Double, Camila może się pochwalić pierwszym miejscem na liście albumów w Stanach Zjednoczonych. Wokalistka uzyskała wynik sprzedaży na poziomie 109 000 (wliczając w to ekwiwalent ze streamingu).  Jest to pierwszy numer jeden w karierze Camili na liście sprzedaży albumów. Takiego wyniku nie udało uzyskać się wokalistce nawet, kiedy była w zespole Fifth Harmony. Albumy dziewczyn debiutowały kolejno: “Reflection” (5. miejsce – 80 000), “7/27” (4. miejsce – 74 000) oraz album nagrany już bez Camili “Fifth Harmony” (4. miejsce – 46 000).

Mało brakowało a Camila zadebiutowałby na drugim miejscu. Po piętach deptał jej soundtrack do filmu “The Greatest Showman”, który uzyskał wynik 104 500.

 

Wkrótce swoje wyniki poda również lista Billboard 200, na której wyniki sprzedaży mogą się trochę różnić, ale raczej nie wpłyną one na pozycję Camili na liście sprzedaży.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus