Lana Del Rey pozwana o plagiat przez Radiohead! Sprawa skończy się w sądzie.

Po kilku dniach spekulacji na temat pozwu, Lana Del Rey potwierdza. Artystka została pozwana przez Radiohead. Według legendarnej grupy utwór “Get Free” z najnowszego albumu Lany “Lust for Life” przypomina łudząco piosenkę “Creep”. Słyszycie podobieństwo?

Lana Del Rey po kilku dniach internetowych spekulacji potwierdziła, że jej prawnicy w ostatnim czasie byli mocno zapracowani. Według spekulacji, które potwierdziła piosenkarka na swoim Twitterze, prawnicy Lany i Radiohead w ostatnim czasie negocjowali cenę plagiatu, którego miała dopuścić się artystka. Jej utwór “Get Free” łudząco przypomina legendarny utwór “Creep”.

Lana potwierdziła, że Radiohead żądał 100% wpływów z utworu, podczas gdy artystka chciała przekazać 40%. Wobec braku konsensusu, sprawa trafi do sądu, gdzie Radiohead i Lana Del Rey będą walczyć o pieniądze, które piosenkarka zarobiła na “Get Free”.

Jak oceniacie podobieństwo? Przesłuchajcie poniżej fragmentów.

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus