Bownik z nowym teledyskiem promującym płytę “Delfina”

Zespół BOWNIK to trzech warszawskich muzyków – Michał Bownik, Adam Półtorak i Andrzej Siwoń znanych wcześniej jako Control the Weather. Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Jesienią 2016 roku wydali ciepło przyjęty debiutancki album “Bownik“. Teraz swoją premierę miał ich drugi krążek “Delfina”. Wraz z jego premierą ukazał się nowy teledysk grupy do piosenki “Franz Beckenbauer”.

“Delfina” to pierwsze wydawnictwo Bownika z polskimi tekstami. Na płycie znalazło się dziewięć utworów, które zwracają uwagę minimalizmem produkcji, wyrazistym śpiewem i tekstami. W odróżnieniu od debiutanckiej EP-ki, która była podsumowaniem wielu lat podziemnej działalności muzyków, płyta została skomponowana i nagrana w krótkim czasie, co przełożyło się na spójne i charakterystyczne brzmienie. Za produkcję “Delfiny” odpowiadają członkowie zespołu, a nagrania pokazują jak naprawdę brzmiał Bownik w momencie jej tworzenia. Mix i mastering wykonał Envee, a wszystkie partie instrumentalne (z wyjątkiem dźwięków nagranych przez Foxa, który pojawia się w dwóch utworach i jest jedynym gościem na płycie) zostały nagrane w mieszkaniu Michała Bownika.

Kolejnym, po tytułowej “Delfinie”, singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka “Franz Beckenbauer”. W sieci jest już dostępny towarzyszący mu teledysk.

 

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus