Te utwory nie okazały się dobrymi pierwszymi singlami

Zdarza się tak, że artyści przygotowują się do wydania swojego nowego albumu, w który włożyli bardzo dużo serca, wydają singla i okazuje się, że ludzie nie szaleją za nim tak bardzo, jak by się mogło wydawać artyście. 

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 utworów, które nie sprawdziły się dobrze, jako pierwsze single promujące album.

1.Madonna – Everybody

“Everybody” zostało wybrane na pierwszy singiel promujący debiutancki album Madonny i nie sprawdziło się tak, jak chciałaby tego artystka i jej wytwórnia. Utwór nie dostał się do 100 najlepszych piosenek listy Billboard 100 i wokalistka musiała pocieszyć się 7. miejscem na liście Bubbling Under Hot 100 Singles oraz miejscem trzecim na Billboard Hot Dance/Club Play Chart. Kolejny singiel Madonny “Burning Up” również nie okazał się komercyjnym sukcesem. Wokalistce pomógł natomiast trzeci singiel “Holiday”, który stał się międzynarodowym hitem.

2. Shakira – Don’t Bother

“Don’t Bother” może nie jest jakimś strasznym flopem w dyskografii Shakiry, ale z pewnością wypada słabo w porównaniu z drugim singlem z płyty “Oral Fixation, Vol. 2”, którym został utwór “Hips Don’t Lie” i okazał się jednym z największych hitów w karierze wokalistki. “Don’t Bother” radziło sobie całkiem nieźle w Europie. W Stanach utwór wylądował na 42. miejscu listy Billboard Hot 100.

3. Britney Spears – Me Against The Music

“Me Against The Music” z udziałem Madonny był wtedy najgorszym debiutem pierwszego singla w karierze Britney Spears. Utwór znalazł się na 35. miejscu listy Billboard Hot 100. Znacznie lepiej poradził sobie w Europie, gdzie był sporym sukcesem. To i tak jednak za mało, gdy pod uwagę weźmiemy drugi i trzeci singiel z płyty “In The Zone”. “Toxic” do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Britney Spears, a “Everytime” również stało się wielkim hitem na całym świecie.

4. Nicki Minaj – Stupid Hoe

Zdarzają się takie przypadki, gdy pierwszy singiel ostatecznie odchodzi w zapomnienie i zostaje buzz singlem, czyli przyznaniem się do tego, że “sorry, tak to była pomyłka, wypuścimy inny pierwszy singiel”. Buzz singlem został oficjalnie nazwany utwór “Stupid Hoe” z repertuaru Nicki Minaj, który promował płytę “Pink Friday: Roman Reloaded”. Pierwszym singlem ostatecznie został taneczny utwór “Starships”.

 5. Adam Lambert – For Your Entertainment

“For Your Entertainment” został dobrze przyjęty, ale nie okazał się dużym sukcesem. Utwór zadebiutował na 84. miejscu listy Billboard Hot 100 i nie pomogły nawet pocałunki z mężczyzną podczas występu na American Music Awards. Kolejny singiel “Whataya Want from Me” okazał się największym hitem w karierze Adama.

6. Paula Abdul – Knocked Out

Debiutancki singiel Pauli Abdul okazał się sporym flopem. Również drugi singiel “(It’s Just) The Way That You Love Me” nie poradził sobie najlepiej na listach przebojów. Dopiero za sprawą sukcesu singla “Straight Up” udało się wybić piosenkarce, a jej poprzednie single zyskały rozgłos. Potem już każdy singiel z płyty “Forever Your Girl” radził sobie wyśmienicie.

7.  Beyoncé – Run The World (Girls)

Po sporych sukcesach singli z albumu “I Am… Sasha Fierce”, wyniki singla “Run The World (Girls)” mogły okazać się dla wokalistki sporym rozczarowaniem. “Best Thing I Never Had” i “Love On Top” poradziły sobie na amerykańskim rynku znacznie lepiej.

8. Ace Of Base – Wheel Of Fortune

Ace Of Base to legenda lat 90. Zespołem do dziś inspiruje się wielu artystów. “Wheel Of Fortune” miał być ich debiutanckim międzynarodowym hitem, ale coś nie wyszło. Utworów praktycznie przepadł bez echa, a dopiero drugi singiel “All That She Wants” sprawił, że ich piosenki nucił cały świat.

9. Mariah Carey – It’s Like That

Ta pozycja może okazać się dla wielu z Was zaskoczeniem – wiemy, że to był pierwszy hit Mariah od czterech lat, ale w porównaniu z kolejnymi singlami z albumu “The Emancipation of Mimi” wynik był dość rozczarowujący. Drugim singlem został utwór “We Belong Together”, który okazał się wielkim hitem. A co byłoby gdyby został pierwszym singlem?

10. Camila Cabello – Crying In The Club

Utwór nie okazał się takim sukcesem, na jaki liczyła Camila i jej wytwórnia. 47. miejsce na liście Billboard Hot 100 mogło okazać się dla wokalistki sporą porażką. Na szczęście drugi singiel “Havana” okazał się międzynarodowym hitem i umocnił pozycję artystki na rynku muzycznym Sprawił też z pewnością, że jej byłe koleżanki z Fifth Harmony zzieleniały z zazdrości.

Jakie jeszcze utwory dopisalibyście do naszej listy?

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus