Ranking najbardziej kasowych tras koncertowych 2017. Kto na szczycie?

Jak co roku grudzień to czas podsumowań. Jednym z najbardziej oczekiwanych zestawień rokrocznie jest ranking najbardziej kasowych trans koncertowych. 

Pollstar, czyli organizacja zrzeszająca organizatorów tras koncertowych i jednocześnie wydająca magazyn o tym samym tytule, opublikowała właśnie najnowszy ranking. Okazuje się, że najbardziej kasową trasą koncertową 2017 jest… nowe tournee U2, które zarobiło ponad 300 mln dolarów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia. W TOP3 znalazło się również Guns N’Roses z ponad 290 mln (na #2 miejscu) oraz Coldplay z prawie 240 mln (na #3 miejscu).

Najlepiej zarabiającą trasą solowego artysty jest trasa Bruno Marsa z ponad 200 mln, a najbardziej kasową trasą wokalistki jest… Celine Dion z nieco ponad 100 mln.

Na liście znaleźli się również m.in. Lady Gaga (85 mln na #15 miejscu), Ariana Grande (56 mln na #20 miejscu) oraz Ed Sheeran (#8 z 124 mln dolarów).

Pełne zestawienie poniżej.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus