Gwiazdy specjalnie dla POPHEART.pl podsumowują 2017 rok!

Już za moment, już za chwilę pożegnamy 2017 rok. Co przyniósł? Wiele udanych debiutów, powrotów, nie zawiedli także starzy wyjadacze. O najlepszych płytach, utworach i teledyskach wspomnieliśmy w rankingach, które znajdziecie na naszym kanale na YouTube. Postanowiliśmy także zapytać polskie gwiazdy, jaki dla nich był mijający rok i który krążek uważają za najważniejszy.

Daria Zawiałow

Rok 2017 był dla mnie absolutnie niewiarygodnie szczodry! Ukazała się debiutancka płyta, graliśmy z zespołem na festiwalach, ruszyliśmy w pierwszą trasę, na której ku naszemu zdziwieniu zobaczyliśmy tłumy ludzi! Dodatkowo cała masa wspaniałości, o których nigdy bym nie pomyślała, że mogą mnie kiedykolwiek spotkać. Najlepszy album 2017? Według mnie Nothing But Thieves! Chłopaki mnie w sobie rozkochali, totalnie! Byłam na koncercie – na żywo Conor Mason to wokalny geniusz!

Mery Spolsky

Rok 2017 był dla mnie VERY MUCH. Wydałam debiutancką płytę, obroniłam magisterkę, zagrałam na Openerze i nakręciłam klip w Tokio! Gdyby ktoś mi powiedział, że to wszystko zdarzy się w ciągu jednego roku to bym nie uwierzyła. Zagrałam również mnóstwo supportów przed Natalią Kukulską, więc to właśnie jej płytę “HALO TU ZIEMIA” będę kojarzyć z jednym z bardziej odlotowych krążków 2017 roku.

Michał Szpak

Jaki był rok 2017? To trudne. Spróbuję tak:

 • to co stałe: ogromne wsparcie od fanów i rodziny
 • dużo nowych ciuchów (śmiech)
 • dużo nowych butów (jeszcze głośniejszy śmiech)
 • kilka pożegnań
 • bolesna strata najwierniejszej z fanek
 • kilku nowych przyjaciół
 • kilka dużych życiowych zmian
 • nowe zawodowe wyzwania
 • czerwony fotel 😉
 • wygrana w “The Voice” (Marta – Kocham Cię!!)
 • diamentowy singiel “Color Of Your Life”
 • nowi fani!!!!
 • nowa fryzura (haha)
 • nowy image
 • nowy singiel “Don’t Podison Your Heart”
 • mój singiel pierwszy raz w radiu… i od razu na 1 miejscu listy przebojów Radio Zet!!!
 • obozy artystyczne dla młodzieży z moim udziałem
 • nowe plany…

Albumy: BENJAMIN CLEMENTINE – I Tell A Fly; Ulver – “The Assassination of Julius Ceasar”; Kelela – “Take Me Apart”; Marilyn Manson – Heaven Upside Down

Zagi

Rok 2017 był dla mnie rokiem pełnym pozytywnych zmian. Poznałam wspaniałych ludzi, zagrałam genialne koncerty z moim zespołem! Po latach solowej działalności i występowaniu z w towarzystwie muzyków sesyjnych (wspaniałych!) zrozumiałam i doceniłam jak wartościowe jest granie muzyki w stałym składzie z osobami w moim wieku! Razem z Michałem Wrzosem wypuściliśmy wspólny numer “Broń” https://www.youtube.com/watch?v=GNmPj7uSj6w w którym wymyśliłam i zagrałam gitary, pomogłam z tekstem i udzieliłam się wokalnie. Ale takim najważniejszym chyba faktem jest, że w 2017 wypuściłam swój pierwszy Long Play pod skrzydłami wytwórni Warner Music Poland! Z dumą mijam półki w EMPIKu spoglądając na “Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni”. Jest to krążek, którym zamknęłam pewien rozdział w życiu. Teraz mogę ruszyć dalej z czystą kartką i nie mogę już doczekać się kiedy usłyszycie mój nowy materiał, który po cichu ogrywamy z chłopakami na koncertach.

Wiele w tym roku wyszło dobrych płyt, wielu debiutantów ujawniło się szerszej publiczności. Wielu artystów również nagrało swoje albumy ale nie zdążyło wypuścić ich w tym roku. Pozdrawiam w tym miejscu gorąco Suzię, która na co dzień gra w zespole Kasi Lins i Michała Wrzosa. 2018 będzie Wasz!

Natalia Przybysz

To był rok moich eksperymentów z prawdą, super czas w domu i radość z wydania płyty “Światło Nocne”. Jeśli mam podać jeden tytuł płyty… MOVE UPSTAIRS – The Como Mamas – to jest totalna muzyka!

Maryla Rodowicz

Rok 2017 był dla mnie wyjątkowo pracowity. Dużo się działo i w sferze zawodowej i prywatnej. Wiosną nagrywałam płytę „Ach świecie”, która się ukazała 15 września.Tego samego dnia odbył się mój koncert na festiwalu w Opolu z okazji 50 lat bycia na scenie. We wrześniu ruszyłam w długą trasę koncertową Diva Tour.W październiku koncertowałam w Stanach i w Kanadzie.Trasa potrwa do końca stycznia.

Na pewno dla mnie ważna jest moja płyta „Ach świecie”, pierwsza po 6-letniej przerwie. Myślę, że muzycznie to są brzmienia, które mi grają w duszy. Płyta jest gitarowa, akustyczna, pięknie zaaranżowana przez Macieja Muraszko i zagrana przez moich muzyków. Teksty są poetyckie, refleksyjne i trafiły do serc moich fanów

Dziarma

Rok 2017 był dla mnie rokiem zmian. Przeprowadzka do innego miasta, dużo nowych obowiązków… dużo się działo. Poznałam najlepszego przyjaciela, zakochałam się… miałam złamane serce… napisałam dużo piosenek. Mam nadzieje, ze 2018 będzie jeszcze bardziej szalony.

Najlepszym albumem wydanym w okresie kilku ostatnich miesięcy jest Jaden Smith „SYRE”. Dużo świeżych brzmień i dużo charakteru.

Natasza Urbańska

Rok 2017 był cudowny ! Siódemka to moja szczęśliwa cyfra, dużo mam też siódemek w dacie moich urodzin. 2017 to był czas podsumowań i osobistego rachunku co jest ważne, co chce zrobić bo przecież nic nie muszę : ) Tyle już się w moim życiu wydarzyło a 2017 był jakby znowu początkiem wszystkiego, wydane dwa nowe single, nagroda dla najlepszej aktorki na Festiwalu w Korei Pd, otwarcie butiku Muses w Warszawie… oby przyszły rok był równie życzliwy i niesamowity co ten odchodzący.
Jaki album wydany na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zapamiętasz szczególnie?

Katy Perry Witness. Uwielbiam ten album za to że zaskakuje słuchacza, za naturalną ewolucję Katy jako artystki za eklektyzm w muzyce i odwagę. Cała oprawa wizualna jest niesamowicie spójna z Katy jaką znamy od 10 lat a mimo to dojrzalsza, świeża i jak zawsze bajkowa .

Pola Rise

Rok 2017 był jednym z najbardziej przełomowych. Skończyłam pracę nad płytą, mam całkiem nowy zespół. Było bardzo pracowicie, teraz czekam na efekty, które mam nadzieję przyniesie kolejny rok. Valerie June – The Order Of Time

Neena

Rok 2017 był dla mnie rokiem pełnym wrażeń. Skończyłam płytę, po raz pierwszy zagrałam swój nowy materiał na żywo, wystąpiłam na Open’erze i wydałam pierwszego singla. 2017 jeszcze się dla mnie nie skończył, właśnie stoję przed wyborem uniwersytetu i złożeniem papierów na przyszły rok. Album 2017: Thundercat, „Drunk”

Gromee

Rok 2017 to rok uśmiechu 🙂 dużo uśmiechu w studiu i dużo uśmiechu podczas grania na festiwalach i koncertach w klubach. Mogę śmiało powiedzieć że w każdy dzień w 2017 roku pracowałem. Każdy. Więc można powiedzieć że to pracowity rok z czego bardzo się cieszę i mam nadzieje że to zaowocuje w 2018 roku. Na dłużej ze mną zostanie krążek wydany w marcu 2017… Depeche Mode – Spirit

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus