Odkrywamy: LANY

Dziś w naszym cyklu spróbujemy naświetlić Wam amerykański zespół, którego członków okrzyknięto już swego czasu “nadzieją muzyki indie”. Utalentowani muzycy grali już jako support podczas koncertów takich gwiazd sceny muzycznej jak X Ambassadors, Troye Sivan czy Halsey, a w czerwcu do sprzedaży trafił także ich pierwszy studyjny album. Niniejszym przedstawiamy Wam zespół LANY, który już wkrótce może ostro namieszać na światowych listach przebojów!

Utworzony w 2014 roku zespół LANY tworzy od początku trzech utalentowanych muzyków: Paul Jason Klein, Charles Leslie “Les” Priest oraz Jake Clifford Goss. Panowie swoją popularność zawdzięczają utworowi “ILYSB”, który zyskał niemal 60 milionów odtworzeń w serwisie Spotify. Oprócz wyżej wymienionych gwiazd zespół supportował także Ellie Goulding oraz Twin Shadowa, a także pojawił się na takich festiwalach jak Lollapalooza, Firefly czy Bonnaroo. W marcu występowali przed koncertem Toma Odella w warszawskim Torwarze, gdzie zaprezentowali między innymi EP-kę “kinda”, pełną synthpopowych rytmów z lekkimi tekstami.

Utwory “Where The Hell Are My Friends” czy “Yea, Babe, No Way” szturmem podbiły zagraniczne notowania list przebojów. Nic dziwnego, bowiem kto raz usłyszy ich utwory z domieszką syntezatorów perkusji i szczypty inspiracji z popu lat 80-tych i R&B lat 90-tych doprawionych charakterystyczną dla new-wave elektroniką, może być pewny, że na długo zagnieżdżą się w głowie. Łącznie muzycy mają na swoim koncie już cztery EPki oraz ich debiutancki, eponimiczny album, który nie bez powodu zapewnia grupie niebywały rozgłos.

Dodatkowo dzięki agencji Go Ahead grupa LANY już wkrótce wystąpi w warszawskim klubie Proxima, gdzie bez wątpienia udowodni, że szum wokół nich nie jest bezpodstawny! Koncert ma mieć miejsce 27 listopada tego roku, a bilety na wydarzenie są już w sprzedaży! Więcej informacji możecie uzyskać na oficjalnej stronie wydarzenia: LANY: 27.11.2017 Warszawa, Proxima.

Udostępnij na Google Plus