Martin Garrix potwierdza wydanie piosenki “So Far Away” bez udziału Ellie Goulding! Kto ją zastąpił?

Martin Garrix, holenderski DJ i producent, przygotowuje się do premiery swojego pierwszego albumu. Po opuszczeniu wytwórni Spinnin’ Records w listopadzie zeszłego roku i dołączeniu do ekipy Sony Music International, autor skupił się na produkcji swoich nowych utworów. Jedną z premierowych kompozycji producenta usłyszeć mogliśmy już jakiś czas temu podczas występu na żywo. Jednak z powodu komplikacji w komunikacji artystów lub samych wytwórni pierwotna wersja utworu została zmieniona. O co chodzi?

Piosenka “So Far Away” została wyprodukowana przez holenderskiego Dj-a Martina Garrixa we współpracy z producentem Davidem Guettą, w której swojego głosu pierwotnie użyczyła, m.in. brytyjska wokalistka Ellie Goulding. Premiera utworu Dj-a nastąpiła na festiwalu Tomorrowland na Ibizie, a nieznana jeszcze wtedy kompozycja została bardzo ciepło przyjęta przez publikę. Wszystko zdawało się być na dobrej drodze do oficjalnego wydania piosenki jako singiel, jednak nieoczekiwanie miejsce Goulding zostało zastąpione inną piosenkarką. Początkowo nieznane były przyczyny tej zmiany, a Internet huczał od plotek, jednakże sami zainteresowani postanowili wyjaśnić całą sprawę na Twitterze:

Niestety jak to często bywa, powodem anulowania tej kolaboracji były niezgodności między wytwórniami, o których jak się okazuje nie do końca wiedzieli nawet sami artyści. Prawdopodobnie chodzi tu o przedwczesną premierę niedokończonej jeszcze kompozycji z udziałem wokalistki oraz dezaprobatę jej wytwórni na takie posunięcie. W ostatnich dniach fani obydwojga artystów zastanawiali się i prześcigali w propozycjach kto mógłby zastąpić Ellie w nowym utworze, jednak wiadomo już która z piosenkarek oficjalnie zaśpiewa “So Far Away” – Romy Madley Croft:

Romy Madley Croft

Fot.: Tawni Bannister / Time Out New York

Premiera utworu “So Far Away” zaplanowana jest na 1 grudnia, a w samym utworze usłyszymy Romy Madley Croft, wokalistkę indie-popowej grupy The xxoraz brytyjskiego piosenkarza i tekściarza Jamiego Scotta, który współpracował już z wieloma topowymi gwiazdami muzycznymi. Na ten moment nie wiadomo, czy wersja z Ellie Goulding kiedykolwiek ujrzy światło dzienne w wersji studyjnej. Wcześniej wspomnianą pierwotną wersję utworu “So Far Away” prezentujemy Wam poniżej. Co sądzicie o tej całej sytuacji i którą z wokalistek wolelibyście usłyszeć w finalnej wersji?

Udostępnij na Google Plus