Kelela w teledysku do “Blue Light”

Kelela to wschodząca gwiazda muzyki soul i r’n’b. Na początku października ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana “Take Me Apart”.  Właśnie poznaliśmy kolejny singiel promujący krążek. Swoją premierę miał także towarzyszący mu teledysk.

Utwór “Blue Light” jest kolejnym singlem promującym debiutancką płytę “Take Me Apart”, którą firma Warp Records wydała 6 października. Ten długo oczekiwany album pojawia się w momencie zakończenia jej wspólnej trasy koncertowej z The xx. Mając na koncie mixtape “Cut 4 Me”, muzyka Keleli przyciągała uwagę wszystkich: od Björk, Hudsona Mohawke, po Grimes, czy Arca. Utwór “Melba’s Call” nagrany z Bok Bok, doprowadził ją do nawiązania współpracy z wytwórnią Warp. Efektem była EP-ka Hallucinogen”, pokazująca jej niezwykły talent kompozytorski i zdolność tworzenia eksperymentalnej elektroniki.

O swojej debiutanckiej płycie mówi: – To jest wizja tego, jak zmierzamy w stronę rozproszenia więzi, a mimo to pozostajemy zachwyceni kolejną szansą na miłość. Chociaż jest to osobista płyta, polityka mojej tożsamości wpływa na to jak brzmi i jak decyduję się wyrażać moją wrażliwość i siłę. Jestem czarną kobietą, Egipcjanko-Amerykanką drugiego pokolenia, która dorastała na przedmieściach słuchając R&B, jazzu i Björk. Wszystko to wychodzi, w taki czy inny sposób.

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus