10 polskich artystów, o których pewnie nie pamiętasz

Co jakiś czas na rynku muzycznym pojawiają się artyści, którzy robią nieco szumu (albo i nie) i znikają tak szybko, jak się pojawili. Nie inaczej było (i jest) na naszym rodzimym rynku muzycznym. Dziś wracamy wspomnieniami do artystów, o których mogliśmy już dawno zapomnieć.

Dopisalibyście kogoś jeszcze do naszej listy?

1. Maja Kraft

Polska Britney Spears i jej polskie “Born To Make You Happy”. Maja Kraft zadebiutowała w 2000 roku albumem “Moje skrzydła”, a rok później postanowiła zakończyć swoją muzyczną przygodę. Wokalistce udało się nawet na chwilę z polskiej Britney zmienić się w polską Christinę Aguilerę, kiedy to wraz z Bartkiem Wroną (polskim Rickym Martinem?) nagrali utwór “Odnajdę Cię”.

2. Boom Box

Jeżeli myślisz, że poza Just 5 nie mieliśmy żadnego innego boybandu, to jesteś w błędzie. Oto Boom Box!  To właśnie tam swoją muzyczną karierę zaczynał Andrzej Lampert – wokalista zespołu PIN.

3. Taboo

Oczywiście, że chcieliśmy mieć nasze rodzime Spice Girls. Dlatego w castingu wyłoniono pięć dziewczyn, które miały podbić polski rynek muzyczny i nie tylko. Tak bardzo wierzono w dziewczęta, że wyprodukowano również angielskie wersje niektórych singli. Coś jednak nie wyszło, a grupa zaczęła odchodzić w zapomnienie, kiedy z zespołu wypisała się Sylwia Wiśniewska (tak, to ta Pani, która kilka lat później nagrała hit “12 łez”).

4. Magda Modra

Magda Modra, to królowa reality shows. Wzięła udział w Gladiatorach, Amazonkach, Łysych i Blondynkach oraz w trzeciej i czwartej edycji programu “Bar”. Na fali popularności podpisała kontrakt płytowy i wydała debiutancki i jedyny album, nagrany w klimatach muzyki klubowej.

5.  Daniel

Jeżeli pamiętacie ten hit, to jesteśmy z Was dumni. W Polsce nie mogło zabraknąć naszego odpowiednika DJ Bobo i dumnego przedstawiciela eurodance’u. Daniel godnie reprezentował ten gatunek muzyki i nawet jeszcze kilka lat temu w sieci można było się natknąć na jego nowe kawałki.

6. Danuta Lato

Nasza polska Sabrina, Sandra i Samantha Fox w jednym. W latach ’80 Danuta Lato królowała  z tym kawałkiem nie tylko na polskich parkietach. Piosenka została dostrzeżona w Niemczech, Holandii a nawet w Japonii.

7.  Queens

Polski girlsband, który powstał w 2005 roku. Dziewczyny startowały nawet w preselekcjach do Konkursu Eurowiji. Dziewczyny wydały dwie płyty, po czym zespół się rozpadł. Uwierzycie, że słowa tej piosenki napisał Jacek Cygan?

8. The Jet Set

Mieliśmy już polską Samanthę Fox, DJ Bobo a nawet Britney Spears – teraz czas na konkurencję dla The Black Eyed Peas.  Zespół wydał jedną płytę i reedycję, a także reprezentował nas na Eurowizji w 2007 roku. Ostatni singiel The Jet Set pojawił się rok później, a w 2009 roku zawieszono grupę. Sasha postanowiła rozpocząć solową karierę.

9. Candy Girl

“Boom! Parararara” oto Candy Girl – nazywana swego czasu polską Lady Gagą. Wokalistka wydała dwie płyty oraz reedycję drugiego krążka i miała na swoim koncie kilka przebojów, które puszczały polskie stacje muzyczne. Potem wokalistka zniknęła na jakiś czas ze sceny muzycznej i zdążyła kilka razy zmienić pseudonim. Dziś jej nagrania możecie znaleźć pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem Candy, czyli Basia Hetmańska.

10. De Su

De Su chyba kojarzycie prawda? Dziewczyny w pewnym momencie były prawie tak popularne, jak Just 5.  Dziewczyny wydały razem dwie płyty, a potem ich drogi się rozeszły.

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus