rickydillon

ODKRYWAMY: Ricky Dillon

Kim jest Ricky Dillon? Prawdopodobnie niewielu z Was o nim słyszało, a niektórym mógł przemknąć gdzieś w serwisie YouTube między parodią Sarsy “Pomidorowa”, a najnowszym klipem Taylor Swift. Platforma ta oferuje miejsce dla każdego i jego twórczości, a taką właśnie ofertę przyjął mój dzisiejszy bohater – amerykański youtuber, który na co dzień nagrywa filmiki w których, m.in. testuje inteligencję swoich pupili: psa oraz świni czy robi tzw. “challenge”. Zastanawiacie się pewnie jednak dlaczego postanowiłem go Wam przedstawić skoro to portal muzyczny, a Wy sprawdzacie właśnie przeglądarkę czy być może przypadkowo nie trafiliście na inną stronę. Spokojnie, nie martwcie się! Trafiliście dobrze, ponieważ Ricky poza wymienionymi tematami zajmuje się również muzyką. Może się jednak skusicie?

Ricky Dillon, a właściwie Richard Dillon, to 25-letni youtuber pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który swoją karierę rozpoczął w internetowym boybandzie Our2ndLive (O2L). W jego sześcioosobowy skład poza Rickym wchodzili: Connor Franta, Trevor Moran, Kian LawleyJC CaylenSam Pottorff, a sama idea stworzenia takiej internetowej grupy okazała się być strzałem w dziesiątkę, dzięki której razem, jak i każdy z osobna uzyskali pokaźny rozgłos wśród użytkowników sieci. Wracając jednak do Ricky’ego Dillona, na chwilę obecną jego filmiki zostały odtworzone ponad 350 milionów razy, a sam kanał w serwisie YouTube posiada więcej niż 3 miliony subskrypcji. Popularny youtuber ma też jednak drugą pasję – muzykę, w której spełnia się już od ponad trzech lat.

Muzyczna kariera Ricky’ego Dillona (nie wliczając coverów) rozpoczęła się w 2014 roku od utworu “Ordinary”, dzięki któremu Amerykanin mógł się zaprezentować swoim widzom z innej strony. Ciekawostką jest to, że piosenka została wyprodukowana przez Charliego Putha, tego samego którego znamy wszyscy z choćby wielkiego hitu “See You Again”. Idąc za ciosem, Ricky nagrał na przestrzeni roku kolejne utwory utrzymane w stylistyce elektro-popowej, które znalazły się na debiutanckiej EP-ce “RPD” wydanej własnym sumptem 26 stycznia 2015 roku. Wydawnictwo odbiło się dość szerokim echem w sieci osiągając wysokie pozycje na listach sprzedaży cyfrowej iTunes w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Kanada.

Rosnąca popularność zarówno samego youtubera jak i jego muzyki sprawiły, że nie kazał długo na siebie czekać i już w 2016 roku premierę miał jego pierwszy longplay “GOLD”, który wydany został pod skrzydłami wytwórni EGR Music Group. Wydawnictwo poprzedzone zostało dwoma singlami “Steal the Show” oraz “Problematic” nagrany ze znanym raperem Snoop Doggiem. Krążek zawiera łącznie dziesięć kompozycji utrzymanych w klimatach elektro-popowych i pop-rockowych, które porównać można do dokonań artystycznych takich gwiazd jak Kesha, Selena Gomez czy Demi Lovato. Nie powinny dziwić też takie porównania, ponieważ sam Ricky Dillon jest wielkim fanem wyżej wymienionych wokalistek, a samą Lovato w wielu wywiadach wymienia jako jego największą muzyczną inspirację.

Od wydania albumu minęło półtora roku, a dalsze aktywności muzyczne Ricky’ego Dillona skupiały się głównie wokół coverów popularnych utworów takich jak “Closer” the Chainsmokers czy “Shape of You” Eda Sheerana. Jednak już niedługo się to zmieni, ponieważ 8 października premierę ma mieć zupełnie nowy utwór wokalisty “a Fun Song” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem. Na ten moment nie jest wiadome czy youtuber ma w planach nagranie całego albumu lub EP-ki, w której skład wchodziłby nadchodzący singiel.

Niżej prezentujemy Wam do przesłuchania album “GOLD” autorstwa Ricky’ego Dillona, który dorównuje swoim popularnym kolegom i koleżankom w muzycznym mainstreamie. Gorąco polecam i zachęcam do dania szansy młodemu youtuberowi!

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus