Nicki Minaj: “To ja ponownie wprowadziłam raperkę do popkultury”

Nicki Minaj pracuje obecnie nad swoim nowym albumem i z tego, co zdradziła – warto jest na niego czekać. Według artystki, nowy krążek ma być bardziej epicki niż “Anaconda”. Teraz Nicki wypowiedziała się na temat swojej roli w popkulturze.

Magazyn XXL przeprowadził obszerny wywiad z Nicki Minaj, w którym rozmawiał z nią o jej wpływie na rynek muzyczny i zmianach, jakie zdarzyły się w popkulturze od czasu jej debiutu. Artystka śmiało stwierdziła, że to dzięki niej ponownie jest w showbiznesie zainteresowanie raperkami.

Moja rola w hip-hopie jest super wyjątkowa, ponieważ kiedy debiutowałam, to nie był czas, kiedy krążki raperek pokrywały się platyną. Nie było wtedy przedstawicielek rapu. Moją rolą było ponowne wprowadzenie raperki do popkultury. Nawiązałam współpracę z wieloma markami i byłam w stanie pokazać, że raperka może sprzedawać produkty.

Przypominamy, że debiutancki album Nicki Minaj “Pink Friday” w ciągu miesiąca od premiery pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj na jego koncie jest już potrójna platyna. Album pobił również rekord krążka wydane przez raperkę, który najdłużej utrzymał się w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200. Spędził tam 14 tygodni.

 

 

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus