KARI powraca z nowym singlem “Runaway”

“Runaway” to drugi singiel promujący ostatni album KARI “I Am Fine”. Przy okazji premiery, artystka zapowiedziała trasę koncertową w którą ruszy jeszcze w tym miesiącu. Pierwszy koncert w Gdańsku, 12 października.

„Runaway” to po „Talk To Me”, drugi singiel promujący płytę „I Am Fine”, która ukazała się w czerwcu pod szyldem wytwórni NEXTPOP. Do współpracy przy nim Kari zaprosiła muzyka Ryana Carinsa, a także Mountain Range – producenta muzyki elektronicznej.

– Pomysł na ‚Runaway’ powstał w sklepie. W sklepie z fortepianami w Londynie. Spędziłam tam długie godziny! Motyw, na którym improwizowałam był tym zapalnym impulsem. Później Josh Macintyre (bębniarz brytyjskiego zespołu Marmozets) dodał partie bębnów na jednej z naszych sesji, dopisaliśmy z Mountain Range linię basu i to było to – opowiada Kari.

 

Premiera singla poprzedza trasę koncertową „I Am Fine Tour”. Zespół wystąpi w składzie: Kari – wokal, Ryan Carins – gitara, Jon Headley – syntezatory, Huw Edwards – bas, Tom Bradshaw – perkusja. Udział w trasie wezmą także specjalni goście: elektroniczno – popowe trio Laminate Pet Animal z Wielkiej Brytanii oraz Linia Nocna.

I   A M   F I N E   T O U R
12.10 Gdańsk, Stary Maneż
14.10 Łódź, Wytwórnia
17.10 Warszawa, Stodoła
18.10 Kraków, Małopolski Ogród Sztuki
19.10 Wrocław, Stara Piwnica
21.10 Toruń, Od Nowa

 

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus