Debiutancki album Coals już w sprzedaży! Posłuchaj wydawnictwa “Tamagotchi”

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. Dziś swoją premierę ma ich debiutancki album długogrający zatytułowany “Tamagotchi”, który jest już dostępny do odsłuchu i zakupu w wersji cyfrowej oraz fizycznej!

Debiutanckie wydawnictwo duetu Coals zatytułowane “Tamagotchi” to materiał bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa w Polsce i zagranicą.

Coals to jeden z najregularniej występujących zagranicą polskich zespołów. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana), a w listopadzie 2016 roku wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. Szczegóły pierwszego wydawnictwa duetu prezentujemy Wam poniżej!

Coals - Tamagotchi cover

TBA Music / Wydawnictwo Agora S.A.

Tracklista:
1. Going To A Rave Alone
2. Rave03′
3. Witch Club
4. Hoodie Blake
5. VHS Nightmare
6. S.I.T.C.
7. 90’s Babies
8. East Streets
9. Hauntology
10. Damaged Film Reel
11. MTV
12. Tamagotchi
13. Dino – Deano
14. Lato2002

Duet już wkrótce wyruszy także w trasę koncertową Tamagotchi Tour, w ramach której zagra dziewięć koncertów w największych polskich miastach:
10.11 / Łódź / Pop’n’Art
11.11 / Sopot / Sfinks700
17.11 / Lublin / Dom Kultury
18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany
19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor)
30.11 / Toruń / NRD
1.12 / Poznań / Scena Na Piętrze
2.12 / TBA
3.12. / Warszawa / Niebo (Distorted Club)

Udostępnij na Google Plus