Album P!nk jednym z najlepiej sprzedających się krążków w tym roku

P!nk ma powody do świętowania. Jej najnowszy album “Beautiful Trauma” zdeklasował konkurencję i z pewnością zdobędzie szczyt listy Billboard 200. To jednak nie koniec dobrych wieści dla piosenkarki.

Ostatnie wyniki sprzedaży albumów nie napawają optymizmem. W porównaniu z kilkoma latami wstecz, sprzedaż spadła, a wyniki ratuje tylko jako tako ekwiwalent ze streamingu albumu w sieci. Są jednak wyjątki, które podbiją statystyki i takim właśnie wyjątkiem jest “Beautiful Trauma” P!nk.

Według danych HDD, nowy album wokalistki będzie w przyszłym tygodniu numerem jeden. Będzie to czwarty najlepszy debiut na liście sprzedaży w tym roku zaraz za Kendrickiem Lamarem, Drake’m i Edem Sheeranem. Estymowana na chwilę obecną sprzedaż albumu “Beautiful Trauma” wynosi 300 000 – 375 000 (wliczając w to ekwiwalent ze streamingu), 290 000 – 340 000 to sama sprzedaż fizyczna albumu.

Jeżeli wyniki się potwierdzą będzie to najlepszy debiut P!nk na amerykańskiej liście sprzedaży. Do tej pory najlepszy wynik (281 000) uzyskała ze swoim poprzednim krążkiem “The Truth About Love”, wydanym w 2012 roku.

Duży wpływ na tak dobry wynik P!nk na liście ma tzw. “ticket bundle”. Oznacza to, że każdy kto zakupi bilet na nową trasę wokalistki, ma w cenie biletu wliczony krążek “Beautiful Trauma”. Ten sposób na podbicie sprzedaży często budzi wiele kontrowersji w branży muzycznej, jednak na chwilę obecną nie został zakazany przez Billboard i wiele artystów wciąż go stosuje.

 

 

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus