Album Adele najwyżej certyfikowanym albumem w historii! Kolejny rekord na koncie “21”

Brytyjska wokalistka i autorka tekstów Adele to prawdopodobnie jedno z największych objawień muzycznej sceny ostatnich lat. Jeszcze niedawno artystka promowała swój trzeci album “25”, który odniósł ogromny sukces komercyjny na całym świecie, a teraz przygotowuje się już podobno do nagrania jego następcy. Na efekty przyjdzie nam oczywiście trochę poczekać, jednak fanów wokalistki na pewno ucieszy ogromne wyróżnienie, które zdobył właśnie jeden z jej krążków.

Nie ulega wątpliwości, że wydany kilka lat temu album “21” był dla Adele wydawnictwem przełomowym. Według najnowszych doniesień jest on także przełomowy dla światowej muzyki rozrywkowej, bowiem płyta ta przeszła właśnie do historii jako najwyżej certyfikowany album na całym świecie! W tym momencie album przekroczył już czterysta (!) certyfikacji przyznanych mu kiedykolwiek w jakimkolwiek kraju wydania i tym oto sposobem kolejny raz na naszych oczach tworzy się historia muzyki popularnej. To jednak nie wszystko, bowiem “21” jest jednocześnie najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w Stanach Zjednoczonych, a odnotowana jak dotąd sprzedaż na całym świecie to już ponad 35 milionów egzemplarzy.

Przypomnijmy, że najnowszy album wokalistki zatytułowany „25” ukazał się jeszcze w 2015 roku. Na nową muzykę artystki przyjdzie nam co prawda jeszcze trochę poczekać, jednak nie jest to jeszcze rekordowy okres oczekiwania fanów na nowy materiał – różnica między „25” i poprzednimi albumami wokalistki, „19” i „21”, wynosiła bowiem odpowiednio trzy i cztery lata. Czy jej kolejne wydawnictwo także odniesie sukces porównywalny do poprzedników? Trzymamy mocno kciuki za Adele i gratulujemy tak ogromnego wyróżnienia!

Udostępnij na Google Plus