Te piosenki zostały wydane z błędami. Wyłapiesz je?

Są takie utwory, które na pozór brzmią rewelacyjnie, ale czasem czujne ucho słuchacza wyłapie cięcia wokalu, przeskoki i pomyłki, których nie zdołali usłyszeć nawet producenci podczas masteringu. Dziś przygotowaliśmy Wam listę utworów, w których możecie usłyszeć takie pomyłki.

1. Britney Spears – Alien

Ten utwór z albumu “Britney Jean” z pewnością okryty jest największą tajemnicą. Wyprodukował go sam William Orbit, znany z zachwalanego “Ray Of Light” Madonny. Producent jednak nie miał wpływu na ostateczną wersję piosenki, którą obrobił will.i.am i to właśnie jego oskarża o “przeskok wokalu”, który możemy usłyszeć w 2:14 piosenki. Ta pomyłka to chyba dowód na istnienie “obcych”.

2. Kimbra – Nobody But You

Oj chyba coś poszło nie tak. Podczas masteringu piosenki nie do końca usunięto jeden z wokali Kimbry. Słychać to dokładnie w 3:13. Ewidentnie wokalistka miała tam coś zaśpiewać.

3. M.I.A. – Paper Planes

Wszystko wskazuje na to, że początkowo zwrotki piosenki były znacznie dłuższe. Nie dało się tego ukryć na chwilę przed wejściem pierwszego refrenu. Wyraźnie słuchać, że wokal artystki jest ucięty i bardzo niepłynnie przechodzi w refren “Paper Planes”. Przy drugim refrenie bardziej się postarano.

4. James Blunt – You’re Beautiful

To błąd, który powstał już w studiu nagraniowym i postanowiono zostawić go w ostatecznej wersji piosenki. Wokalista pomylił się i za wcześnie wszedł z tekstem piosenki. Pomyłka ta tak spodobała się Jamesowi i producentom, że zechcieli wydać ten utwór z pomyłką. Co ciekawe, do stacji radiowych wysłano utwór bez błędu.

5. Lana Del Rey – Lust For Life (feat. The Weeknd)

Dziwny dźwięk możemy usłyszeć podczas fragmentu piosenki śpiewanego przez The Weeknd (wersja albumowa 1:02 / teledysk: 1:34). Nie pojawia się on już przy żadnym innym refrenie. Czujne ucho fanów wychwyciło coś, co umknęło pewnie nawet samej Lanie.

6. Panic! At The Disco – I Write Sins Not Tragedies

Głos Brendona bardzo dziwnie łamie się w 2:14. Czyżby to niedopracowany autotune? A może próbowano scalić w jedno dwie ścieżki wokalu i wyszło właśnie to, co możemy usłyszeć w finalnej wersji utworu?

7. Zara Larsson – So Good (feat. Ty Dolla $ign)

Ponoć czujne ucho, może wychwycić kilka błędów w tej piosence. Jednym z nich jest niesamowicie głośny wokal Zary, który w bardzo dziwny sposób robi się głośniejszy w jednym fragmencie piosenki (1:27). Chwilę później możemy wyłapać kolejny błąd – 1:32 – wokal Zary ucina się i wchodzi całkowicie inna linijka. Sprawdźcie sami!

8. Christina Aguilera – Beautiful

To kolejny utwór, w którym postanowiono zostawić wpadkę podczas sesji nagraniowej. W postprodukcji utworu zauważono, że w fragmencie 3:43 słychać muzykę ze słuchawek Aguilery ze studia nagraniowego. Wokalistka i producenci postanowili jednak nie wyciszać jej w ostatecznej wersji utworu – stwierdzili bowiem, że jest to prawdziwe i świetnie wpisuje się w przesłanie piosenki – niedoskonałość jest piękna.

9. Iggy Azalea – Switch (feat. Anitta)

Podczas drugiej linijki w zwrotce Iggy, słychać dziwny dźwięk w tle, który nie pojawia się już więcej razy w piosence. Sprawdźcie od 0:21 – słyszycie to “click”?

10. The Beatles – Hey Jude

I na koniec klasyk od Beatlesów. W “Hey Jude” – wersji, która znalazła się na albumie “1” – usłyszeć można głos Paula McCartneya (2:57), który mówi coś do pozostałych członków zespołu. Zdania są podzielone, czy jest to “Fucking Hell” czy “Take It Down”, a może coś jeszcze innego? Oceńcie sami!

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus