Taylor Swift znowu stanie przed sądem. Tym razem jako pozwana!

Ostatnie tygodnie w karierze, Taylor Swift nie może zaliczyć jako definitywny sukces. Mimo że wokalistka odnosi sukcesy na listach przebojów, krytycy muzyczni są zgodni – jej ostatnie utwory nie należą do szczególnie udanych. Ulubienicy mediów zapewne nieszczególnie podoba się nowa sytuacja – do tej pory mogła liczyć na pozytywne recenzje dziennikarzy. Teraz jednak wokalistka stanęła przed kolejnym problemem – została pozwana o plagiat.

Taylor Swift, która w wielu wywiadach podkreślała jak ważnymi osobami w jej zespole są jej prawnicy, tym razem stanie po drugiej stronie w sądzie. Sean Hall oraz Nathan Butler napisali utwór “Playas Gon’ Play”  dla zespołu 3LW w 2001 i twierdzą, że Swift ukradła ich linijkę “Playas Gon’ Play, Haters Gon’ Hate” w swoim singlu “Shake It Off”.

Mimo braku podobieństw w warstwie muzycznej, autorzy piosenki, która finalnie zajęła #81 na liście Billboard Hot 100, postanowili wejść na drogę sądową przeciwko Swift. Być może to zainspiruje wokalistkę do rejestrowania większej ilości rzeczy jako znak towarowy. Kilka tygodni temu bowiem Taylor zarejestrowała słowa “Reputation”, “Look What You Made Me Do” oraz linijkę “The old Taylor can’t come to the phone right now” jako swój znak towarowy. Być może powinna była to samo zrobić z “Players Gonna Play” oraz “Haters Gonna Hate”?

Poniżej możecie przesłuchać utwory i sprawdzić ich podobieństwa.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus